Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Powstaje Strategia Rozwoju Powiatu Nowosądeckiego

12 lipca 2022 r.

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się spotkanie poświęcone tworzeniu Strategii Rozwoju Powiatu Nowosądeckiego do 2030 roku. Gości powitał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Strategię przygotowuje Wydział Rozwoju Konsorcjum firm: Fundacja Miesz(k)aj Lokalnie i Utila sp. z o.o.

- W dokumencie zostaną zawarte między innymi strategiczne inwestycje mające wpływać na rozwój Sądecczyzny w kolejnych latach – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Nie chodzi jedynie o infrastrukturę drogową, ale też o szkolnictwo, rolnictwo, zagospodarowanie przestrzeni, kulturę, ochronę zdrowia, rynek pracy czy rozwój przedsiębiorczości. Ważnym aspektem jest również jakość powietrza, szczególnie w okresie zimowym czy ochrona przyrody.

Eksperci dokonają oceny silnych i słabych stron Powiatu oraz dokładnie opiszą cele strategiczne i operacyjne, uwzględniając finansowanie poszczególnych przedsięwzięć. Strategia, nad którą prace trwają od wielu miesięcy, powinna być gotowa w tym roku.

W spotkaniu i dyskusji wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, wicestarosta Antoni Koszyk, wójtowie z Sądecczyzny, szefowie komisji Rady Powiatu Nowosądeckiego, sekretarz Powiatu Monika Dziedzina, prorektor PWSZ  dr Marek Reichel, prezes Sądeckiej Izby Gospodarczej Paweł Kukla, dyrektorzy jednostek i wydziałów Starostwa Powiatowego, przedstawiciele przedsiębiorców.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...