Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach otwarte!

21 marca 2024 r.

Ponad 32 miliony złotych – to koszt wybudowania Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach. Dzisiaj starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski – pomysłodawca tej inwestycji – dokonał uroczystego otwarcia obiektów, które będą służyć mieszkańcom gminy Chełmiec i całego Powiatu Nowosądeckiego. W niebo poleciało 1000 kolorowych balonów, a młodzież z powiatowych szkół zaprezentowała swoje wokalne, taneczne i sportowe umiejętności.

- Z hali sportowej, strzelnicy i ścianki wspinaczkowej oddanych do użytku w 2022 roku korzysta już młodzież naszych szkół powiatowych, a także mieszkańcy Sądecczyzny – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Codziennie obywają się tutaj turnieje i zawody. Dzisiaj oddajemy do użytku całą zewnętrzną strefę sportową: otwarty basen pływacki z wodą podgrzewaną za pomocą pomp ciepła i fotowoltaiki, boiska wielofunkcyjne, kort tenisowy, bieżnię, skocznię do skoku w dal i wzwyż,  miejsce do rzutu dyskiem, młotem i pchnięcia kulą, szklane boisko do squasha i siłownię plenerową.

Nie brakuje też miejsca, gdzie będą organizowane imprezy plenerowe.

- Jestem dumny, że zrealizowaliśmy tak gigantyczną inwestycję, tym bardziej, że środki na budowę wszystkich obiektów pochodziły z różnych funduszów i ministerstw – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Tym samym nie obciążyliśmy budżetu Powiatu. Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach to niezaprzeczalnie najwspanialsza inwestycja sportowa w historii powiatów w Polsce.

Wszyscy, którzy przyczynili się do powstania Centrum otrzymali dzisiaj z rąk starosty pamiątkową cegłę z tabliczką, na której widnieją słowa świętego Jana Pawła II: „Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba uświadamiać, aby móc je urzeczywistniać”.

Podczas dzisiejszej uroczystości, którą prowadziła Iwona Sikorska – dyrektor Zespołu Szkół w Marcinkowicach i Mateusz Leśniak – dyrektor PCS, wystąpił Zespół Regionalny Lipniczanie. Staroście gratulowali goście, którzy przybyli z Sądecczyzny i całej Polski. Wśród nich był m.in. Rudolf Borusiewicz – dyrektor biura Związku Powiatów Polskich, który w imieniu prezesa Zarządu ZPP Andrzeja Płonki poinformował o przyznaniu Powiatowi Nowosądeckiemu tytułu „Lidera Inwestycji najdłuższej kadencji 25-lecia” (w tym roku obchodzimy 25-lecie powstania powiatów w Polsce) i wręczył staroście specjalną statuetkę.

Podczas uroczystości, goście mogli podziwiać występ Zespołu Wolak Dance Studio współpracującego z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju, układ taekwondo w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Nawojowej, występ wokalno-muzyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół ze Starego Sącza oraz pokaz sztuk walki w wykonaniu grupy Forever Young z Zespołu Szkół w Marcinkowicach.

Obiekty sportowe poświęcił ksiądz Tadeusz Celusta - proboszcz Parafii Marcinkowice, a następnie, w niebo poleciały biodegradowalne balony. Oczywiście nie mogło zabraknąć tortu, który pokroił starosta Marek Kwiatkowski i życzeń od radnych wojewódzkich, wójtów i burmistrzów.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział m.in.: radni wojewódzcy – Grzegorz Biedroń i Stanisław Pasoń, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie Zarządu Powiatu Nowosądeckiego: Zofia Nika, Marian Dobosz, Edward Ciągło, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu: Marta Adamczyk, Zygmunt Berdychowski – pomysłodawca i twórca Forum Ekonomicznego, radni powiatowi, burmistrzowie i wójtowie z Sądecczyzny, a także Rudolf Borusiewicz – dyrektor biura Związku Powiatów Polskich, sekretarz Powiatu Justyna Tokarczyk, skarbnik Małgorzata Bochenek, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy wydziałów i jednostek Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...