Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Powiat Wejherowski (Polska)

Położenie:
Powiat położony jest w północnej części województwa pomorskiego. Siedzibą władz powiatowych jest miasto Wejherowo, które stanowi element Małego Trójmiasta Kaszubskiego i uważane jest za stolicę Kaszub. 

W skład powiatu wchodzą miasta: Wejherowo, Rumia, Reda oraz gminy wiejskie: Choczewo, Gniewino, Linia, Luzino, Łęczyce, Szemud, Wejherowo. Powiat Wejherowski stanowi doskonałą bazę wypadową do największych centrów wypoczynkowo-rozrywkowych Trójmiasta.

Powierzchnia powiatu: 1 285,25 km².

Liczba ludności: 211,5 tys. mieszkańców

Główne atrakcje turystyczne: 
Stare Miasto w Wejherowie z Ratuszem, Kolegiatą i pomnikiem fundatora miasta – Jakuba Wejhera oraz Park Miejski, Kalwaria Wejherowska i Klasztor Ojców Franciszkanów, Filharmonia Kaszubska, trasa turystyczna Szlak Kaszubskich Nut, Pałac Przebendowskich i Keyserlingków w Wejherowie mieszczący Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, Szlak Dworów i Pałaców Północnych Kaszub, kaktusiarnia w Rumi, latarnia morska Stilo w gminie Choczewo, kompleks rekreacyjno-turystyczny Kaszubskie Oko w Gniewinie, położony obok górnego zbiornika wodnego elektrowni szczytowo-pompowej Żarnowiec, baza pobytowo-treningowa reprezentacji Hiszpanii podczas Euro2012 w gminie Gniewino, Muzeum Techniki Wojskowej GRYF i Muzeum Saperskie „Explosive” w Dąbrówce.

Zapraszamy na stronę internetową powiatu wejherowskiego:
www.powiatwejherowski.pl

Rozpoczęcie współpracy: 17 sierpnia 2017 roku