Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Powiat Nowosądecki: kilkadziesiąt milionów rządowej pomocy!

25 czerwca 2020 r.

Dzięki prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie, który był inicjatorem powstania Funduszu Inwestycji Samorządowych, Powiat Nowosądecki i 16 gmin z naszego regionu otrzyma pomoc finansową w wysokości blisko 40 milionów złotych!

- To świetna wiadomość – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Dziękujemy prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że pomyślał o samorządach, które odpowiadają za 40 procent publicznych wydatków inwestycyjnych. Przez epidemię koronawirusa, niektóre inwestycje w gminach zostały wstrzymane. Samorządy nie miały też pieniędzy na wkład własny, aby je zrealizować. Dzięki pomocy prezydenta Andrzeja Dudy i polskiego rządu – możemy korzystać z przyznanych środków przez dwa lata! Co ważne – te pieniądze będą przekazywane powiatom i gminom w formie przelewów - bez zbędnej biurokracji. To bezprecedensowe wsparcie dla każdej gminy i każdego powiatu w Polsce.

Dzięki Tarczy dla Samorządów, gminy i powiaty otrzymują dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji. Wartość projektu w skali całego kraju to aż 6 miliardów złotych. Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na inwestycje, dzięki którym poprawi się jakość życia mieszkańców. Wysokość przyznanych pieniędzy dla gmin Powiatu Nowosądeckiego jest różna. Zależy ona od wartości planowanych przez gminy inwestycji, a także z relacji wydatków majątkowych i zamożności danego samorządu.

Tarcza dla Samorządów to także program wsparcia dla polskich małych i średnich firm, które startują w przetargach i realizują zadania zlecone przez samorządy. To kolejny zastrzyk środków, który pozwala nie tylko na utrzymanie miejsc pracy, ale także na podnoszenie zarobków pracowników.

- Te pieniądze będą krążyć w lokalnej gospodarce – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. - Firmy kupują materiały w lokalnych hurtowniach. Wypłacają wynagrodzenia pracownikom, którzy z kolei robią zakupy w na lokalnym rynku. Fundusz Inwestycji Samorządowych jest zatem wsparciem dla naszych przedsiębiorców i mieszkańców, którzy nie utracą pracy i otrzymają wyczekiwane inwestycje. Efekty tego wsparcia będzie można zobaczyć jeszcze w tym roku.

Podczas dzisiejszego spotkania starosta Marek Kwiatkowski wręczał samorządowcom „promesy” z informacją o kwocie, o którą każdy z nich może się starać. Towarzyszył mu senator Wiktor Durlak oraz posłowie: Wiesław Janczyk, Arkadiusz Mularczyk i Patryk Wicher.

Podział środków:

Powiat Nowosądecki - 6 583 076 zł

Miasto Grybów - 831 710 zł

Gmina Chełmiec - 3 323 656 zł

Gmina Gródek nad Dunajcem - 675 403 zł

Gmina Grybów - 3 779 832 zł

Kamionka Wielka - 1 221 634 zł

Gmina Korzenna - 2 723 302 zł

Miasto i Gmina Krynica Zdrój - 2 220 138 zł

Gmina Łabowa - 500 000 zł

Gmina Łącko - 2 445 196 zł

Gmina Łososina Dolna - 1 108 629 zł

Gmina Muszyna - 3 081 482 zł

Gmina Nawojowa - 668 185 zł

Miasto i Gmina Piwniczna Zdrój - 1 601 357 zł

Gmina Podegrodzie - 982 806 zł

Gmina Rytro – 500 000 zł

Gmina Stary Sącz - 6 701 520 zł

Fot. Maria Olszowska

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...