Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Porozumienie z leśnikami podpisane

13 stycznia 2023 r.

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym zostały podpisane porozumienia w sprawie nadzoru nad lasami. W spotkaniu wzięli udział szefowie nadleśnictw z naszego regionu.

- Dziękuję za tak dobrą wieloletnią współpracę i sprawowanie opieki nad lasami – powiedział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - W Powiecie Nowosądeckim jest ponad 65 tysięcy hektarów lasów, co stanowi 44,3% powierzchni Powiatu. Z tego 28,3 tysiąca hektarów to lasy niestanowiące własności Skarbu Państwa, czyli należące do osób prywatnych. Poszczególne Nadleśnictwa na podstawie zawartych porozumień sprawują nad nimi nadzór.

- Właściciel lasu, chcąc dokonać wyrębu, nasadzeń czy zabiegów pielęgnacyjnych, może uzyskać fachową pomoc od leśników – mówi Stanisław Ryba, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. – Ale ma też obowiązki wynikające z ustawy i właśnie do leśników należy sprawdzanie, w jaki sposób są one wypełniane.

Porozumienie podpisali: Nadleśniczy Nadleśnictwa Stary Sącz – Rafał Tokarz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Piwniczna - Stanisław Michalik, Nadleśniczy Nadleśnictwa Nawojowa - Wojciech Kurzeja i Nadleśniczy Nadleśnictwa Gorlice - Józef Legutko.

Fot. Maria Olszowska

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...