Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Ponad 3800 uczniów rozpoczęło dzisiaj naukę w szkołach powiatowych!

4 września 2023 r.

1049 pierwszaków rozpoczyna dzisiaj naukę w dziewięciu szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Nowosądecki. W sumie, w tym roku szkolnym, do powiatowych placówek będzie uczęszczało 3834 uczniów. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się  dzisiaj z uczniami Zespołu Szkół w Marcinkowicach, gdzie w pierwszych klasach będzie się uczyło 109 młodych ludzi.

- Cieszę się, że wybraliście właśnie naszą szkołę – mówił starosta Marek Kwiatkowski. -  Jako samorządowcy robimy wszystko, aby placówki powiatowe były świetnie wyposażone i miały odpowiednie zaplecze sportowe. Najbardziej widać to właśnie tutaj, w Marcinkowicach. W ubiegłym roku otworzyliśmy halę sportową ze strzelnicą, w której właśnie się znajdujemy, a obecnie trwają prace przy budowie Powiatowego Centrum Sportu. Wszystko to składa się na piękny kompleks sportowy z basenem, boiskami, bieżniami, przeszklonym boiskiem do squasha, który będzie do dyspozycji uczniów. Życzę powodzenia w nowym roku szkolnym, korzystania z bogactwa wiedzy pedagogów, ale też znalezienia czasu na rozwijanie swoich pasji i umiejętności!

Staroście, Radzie Powiatu i Zarządowi dziękowała za wielomilionowe inwestycje w szkole Iwona Sikorska – dyrektor ZS w Marcinkowicach.

- Powstał tu również internat dla blisko sto stu uczniów – mówiła pani dyrektor. – To bardzo trafiona inwestycja zrealizowana dzięki staroście Markowi Kwiatkowskiemu. W ekspresowym tempie internat przygotowała firma Kazbud z Cieniawy. Uczniowie mają do dyspozycji komfortowe pokoje, łazienki, jadalnie i sporo miejsca dla siebie. Dziękuję za wszystkie inwestycje prowadzone w naszej szkole w ostatnich pięciu latach. Przyczyniły się one znacznie do podniesienia standardu nauczania – wszystkie klasy są po remoncie, a stare kredowe tablice zostały zastąpione tablicami interaktywnymi Smart Board. Dziękuję wszystkim pracownikom szkoły, pedagogom i rodzicom, którzy cały czas nas wspierają. Uczniom życzę powodzenia – jesteśmy do waszej dyspozycji – zawsze służymy pomocą. Witam was w szkole!

Zaproszeni goście zwiedzili kolejne piętro internatu przygotowane przez wakacje dla uczniów. Powstało kilka pokoi, w których znajdzie miejsce 20 młodych ludzi.

Wśród uczestników dzisiejszego spotykania byli m.in.: starosta Marek Kwiatkowski, Zofia Nika – członek Zarządu PN, Stanisław Sułkowski – przewodniczący Komisji Turystyki i Sportu RPN, radni powiatowi, Justyna Tokarczyk – Sekretarz Powiatu, Małgorzata Bochenek – Skarbnik Powiatu, Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, ks. Tadeusz Celusta - proboszcz Parafii Marcinkowice oraz przedstawiciele służb mundurowych na co dzień współpracujący ze szkołą: st. bryg. Paweł Motyka - Komendant Miejskiego PSP w Nowym Sącz, ppłk Henryk Kiełbasa - szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu, ppłk Łukasz Chruślicki - dyrektor Zakładu Karnego w Nowym Sączu, ppłk SG Przemysław Juszczak, asp. sztab. Piotr Kaczor – zastępca naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Nowym Sączu, chor. Grzegorz Cichański - przedstawiciel 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Krakowie, chor. Emanuel Wściubiak - przedstawiciela 6 batalionu dowodzenia w Krakowie.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...