Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Podstacja Pogotowia Ratunkowego w Łososinie Dolnej: nowe miejsce, komfortowe warunki

23 lutego 2021 r.

Ratownicy medyczni pracujący w Podstacji Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Łososinie Dolnej mają już komfortowe warunki pracy. Wszystko dzięki porozumieniu między wójtem gminy i sądeckim pogotowiem.

- Ta podstacja znajduje się w strategicznym miejscu na Sądecczyźnie – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Przez Łososinę Dolną przebiega droga krajowa numer 75, na której dochodzi do sporej ilości wypadków i kolizji. Szybki dojazd na miejsce takiego zdarzenia gwarantuje profesjonalną pomoc. Ratownicy, którzy tutaj stacjonują, mają obecnie komfortowe warunki do zregenerowania sił po trudnych akcjach. To ciężka i stresująca praca, szczególnie w ostatnich miesiącach – bardzo za nią dziękuję wszystkim pracownikom Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

Z Podstacji w Łososinie Dolnej karetka wyjeżdża około tysiąc razy w roku.

- Cieszę się, że podstacja znajduje się na naszym terenie – mówi Andrzej Romanek, wójt gminy Łososina Dolna. – Teraz ratownicy są już w nowych, przestronnych pomieszczeniach budynku Centrum Kultury i Promocji gminy Łososina Dolna, gdzie stacjonują też policjanci i strażacy.

Do tej pory Podstacja SPR w Łososinie znajdowała się w obiekcie o bardzo niskim standardzie.

- Teraz warunki są bardzo dobre – mówi Bożena Hudzik, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu. - To 116 metrów powierzchni użytkowej spełniające wysokie standardy i garaż dla karetki. Dziękuję wójtowi i Radzie Gminy, którzy dostrzegli nasze potrzeby. Dziękuję również staroście Markowi Kwiatkowskiemu za wspieranie naszych działań. Funkcjonowanie tej Podstacji w tym miejscu jest bardzo ważne dla zabezpieczenia zdrowia i życia  mieszkańców Sądecczyzny.

Podstacja Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Łososinie Dolnej działa od 20 lat.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...