Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Po raz piąty w finale!

7 maja 2019 r.

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie po raz kolejny reprezentowali Powiat i Małopolskę w finale olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie spotkało się 16 najlepszych drużyn z kraju. Tradycyjnie Małopolskę już piąty raz z rzędu reprezentowały ekonomistki z Zespołu Szkół Zawodowych z Grybowa. W tym roku były to: Dorota Burkot, Paulina Migacz i Magdalena Migacz.

Trzeci etap olimpiady miał charakter współzawodnictwa zespołowego i rozgrywany  był w trzech turach przy udziale publiczności.

- Dziewczyny z powodzeniem przeszły do ostatniej tury jako jedna z czterech szkół biorących udział w finale. Na finiszu niestety liczył się czas oddania odpowiedzi. Uczennice zdobyły 28 na 30 punktów, tak jak zespół na II i III miejscu, ale sekundy zadecydowały o kolejności na podium – mówi Justyna Serafin, nauczycielka uczennic przygotowująca je do olimpiady.

Ekonomistki odebrały gratulacje i słowa uznania od prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej oraz Komitetu Głównego Olimpiady.

- Jako jedyna szkoła w kraju od pięciu lat bierzemy udział w finale i jesteśmy w jego ścisłym gronie. W Małopolsce nie mamy sobie równych! Uczennice oprócz nagród rzeczowych odebrały także przyrzeczenia indeksów. Cieszymy się z ich sukcesu i jeszcze raz gratulujemy! – dodaje Justyna Serafin.

(o)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...