Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

„Pielgrzym” Bronka z Obidzy

9 stycznia 2020 r.

Przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec wziął udział w promocji tomiku wierszy Bronka z Obidzy „Pielgrzym. 66 wierszy”.

Spotkanie rozpoczęła emisja filmu Lecha Strzałkowskiego „Bronek z Obidzy”.  Wiersze poety przeczytały: Marzena Setlak, Małgorzata Bieniek, Joanna Liwerska oraz Agnieszka Szlęk, a spotkanie prowadził prof. Bolesław Faron.

- W imieniu własnym, jak również Rady Powiatu Nowosądeckiego składam gratulacje z okazji wydania i promocji najnowszego tomiku poezji – mówił przewodniczący RPN Roman Potoniec. - Jak pisał Kornel Makuszyński „Gdzie nie ma książki, tam w życiu człowieka czyni się zła pustka, której niczym wypełnić nie można (…)”. Te słowa twórcy, którego praca literacka była ciągłą walką o uwagę  i uśmiech czytelnika, potwierdzają niesłabnącą rolę czytelnictwa. Przekonują, że czytając - smakujemy życie, poznajemy tajemnice przeszłości, poszerzamy horyzonty, a świat staje się ciekawszy i barwniejszy. Wydanie przez Pana najnowszego tomiku poezji, jak również podejmowanie w swojej twórczości tematyki doświadczeń, które przeplatają się z emocjami związanymi z dzieciństwem, młodością i krajobrazem z rodzimych stron, wskazują na Pana ogromną wrażliwość artystyczną. Życzę Panu dalszych sukcesów, by kolejne lata sprzyjały zamierzeniom i upływały w zdrowiu, osobistej pomyślności oraz życzliwości ze strony przyjaciół i licznych czytelników.

(olsz)

Fot. Mariusz Obrzud

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...