Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Pastorałki dla radnych

1 stycznia 2008 r.
Ostatnia w 2007 roku sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego rozpoczęła się miłym świątecznym akcentem. Radnych i zaproszonych gości przywitała działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu dziecięca grupa Cudoki-Szuroki...

Ostatnia w 2007 roku sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego rozpoczęła się miłym świątecznym akcentem. Radnych i zaproszonych gości przywitała działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu dziecięca grupa Cudoki-Szuroki.

Jak na prawdziwą grupę kolędniczą przystało, przybyli chłop i baba, cyganki, pastuszek z radośnie kręcącą się gwiazdą, figlarny diabełek i przerażająca śmierć z kosą. Dzieci pięknie poprzebierane zaprezentowały krótki program artystyczny nawiązujący do tradycji świątecznych grup kolędniczych, które gwarnie i wesoło odwiedzają zagrody i domostwa w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Na koniec życzyły wszystkim zebranym szczęśliwego Nowego Roku i wielu sukcesów w 2008 roku. Występ nagrodzono gromkimi brawami, a przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Wanatowicz, Jan Dziedzina i Jerzy Górka nagrodzili młodych wykonawców słodyczami i drobnymi upominkami.

Tekst i zdjęcia:Bożena Szymańska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...