Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Orkiestra z Ptaszkowej nagrała kolejny krążek

24 marca 2023 r.

177 krążek trafił dzisiaj do Powiatowej Fonoteki. Tym razem płytę z utworami nagrała Orkiestra Dęta Towarzystwa Przyjaciół Muzyki w Ptaszkowej.

- Orkiestra z Ptaszkowej jest znana nie tylko w naszym regionie, ale w całej Polsce – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – To dobrze, że nagrała kolejną płytę i krążek trafił do naszej Fonoteki. Dzięki temu zachowujemy te utwory dla przyszłych pokoleń i ocalamy naszą kulturę od zapomnienia. W Fonotece Powiatowej, w jednym miejscu, mamy zgromadzone nagrania z różnych stron Powiatu Nowosądeckiego. Cieszę się, że zespoły i grupy regionalne korzystają z możliwości nagrywania płyt w profesjonalnym studio w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury kierowanym przez Krzysztofa Szewczyka.

Orkiestra Dęta Towarzystwa Przyjaciół Muzyki w Ptaszkowej została założona w 1922 r. Jej pierwszym prezesem był Paweł Rysiewicz. W ciągu długich lat istnienia uświetniła wiele uroczystości religijnych i świeckich na terenie Ptaszkowej, jak również innych miejscowości. Obecnie orkiestrę liczącą 42 członków prowadzi Łukasz Kogut. W swoim repertuarze zespół posiada pieśni kościelne na wszystkie uroczystości, marsze wesołe i żałobne jak również utwory rozrywkowe. (źródło: https://www.ptaszkowa.pl/parafia-inf-ogolne/stowarzyszenia-i-grupy-w-parafii/orkiestra/).

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...