Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Od jutra bez maseczek na świeżym powietrzu

14 maja 2021 r.

Od jutra (15 maja) nie trzeba będzie nosić maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kościele, w kinie czy teatrze.

 

15 maja 2021 r. (sobota)

Transport zbiorowy: 100 proc. liczby miejsc siedzących lub 50 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (przy zachowaniu 50 proc. miejsc siedzących niezajętych).

Gastronomia zewnętrzna (na świeżym powietrzu): dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).

Kultura: kina, projekcje filmowe, teatry, opery, filharmonie na świeżym powietrzu, maks. 50-procentowe obłożenie. Domy i ośrodki kultury, świetlice, działalność edukacyjna i animacyjna prowadzona przez instytucje kultury na otwartym powietrzu z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Edukacja – szkoły podstawowe i średnie: nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych, nauka hybrydowa dla klas 1-4 szkół średnich, reżim sanitarny m.in. wietrzenie sal na przerwach, dezynfekcja placówek w weekendy.

Sport: obiekty sportowe na świeżym powietrzu – maks. 25 proc. publiczności, zajęcia i wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi - limit 150 osób.

 

21 maja 2021 r. (piątek)

Kultura: kina, projekcje filmowe, teatry, opery, filharmonie obłożenie 50%, reżim sanitarny, m.in. dystans, dezynfekcja rąk, maseczki, uczestnicy nie mogą spożywać napojów lub posiłków. Domy i ośrodki kultury, świetlice, działalność edukacyjna i animacyjna prowadzona przez instytucje kultury w pomieszczeniach wznowienie działalności z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Rozrywka – parki rozrywki na świeżym powietrzu obłożenie 50 proc.

 

28 maja 2021 r. (piątek)

Gastronomia wewnętrzna – w lokalu maks. 50 proc. obłożenia, dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).

Imprezy okolicznościowe w lokalu (m.in. wesela i komunie) maks. 50 osób (Ważne! Do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19).

Sport: kryte obiekty sportowe, baseny dla wszystkich, 50 proc. obłożenia obiektu (dot. również publiczności, zajęte co drugie miejsce na widowni); zajęcia i wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi - limit do 250 osób.

Siłownie, kluby fitness, solaria: limit 1 osoba na 15m2, reżim sanitarny.

 

29 maja 2021 r. (sobota)

Edukacja: szkoły podstawowe i średnie stacjonarnie wszyscy uczniowie, reżim sanitarny: wietrzenie sal na przerwach, dezynfekcja placówek w weekendy.

Źródło: https://www.gov.pl/web/koronawirus/przypominamy-majowy-harmonogram-lagodzenia-obostrzen

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...