Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Nowe trasy rowerowe MTB w Krynicy-Zdrój już wkrótce

Na ukończeniu są prace związane ze znakowaniem tras rowerowych MTB w terenie. Zostało wytyczonych 8 tematycznych tras nawiązujących do naszych #Sądeckich wód mineralnych. Jest to w sumie 125 km nowych tras rowerowych, leśnych na rowery górskie.

Od strony informatycznej jest już gotowy projekt dostępny pod adresem www.krynica.org.pl/index.php/przewodnik/trasy-rowerowe.

Na interaktywnej mapie można zobaczyć przebieg trasy, sprawdzić przewyższenia, pobrać ślad GPX na swoją rowerową nawigację lub zainstalować bezpłatną aplikację. Trasy rozpoczynają się spod informacji turystycznej na deptaku ale można je rozpocząć trasę w każdym punkcie trasy. Dostępne na stronie Mapy.cz pokazują położenie obecne i należy podążać za „kropką” aby znaleźć się na trasie. W terenie 8 tras do końca przyszłego tygodnia będzie finalnie oznakowanych farbą z kolorem trasy oraz tabliczkami. Te trasy będzie można również pokonywać bez nawigacji rowerowej - wystarczy tylko obrać odpowiednią trasę i podążać za oznakowaniem. W ramach opłacanej przez turystów opłaty uzdrowiskowej od wakacji będą dostępne bezpłatne mapy rowerowe wraz ze szlakami pieszymi. Trwają już prace przy tworzeniu tras dla zaawansowanych rowerzystów Enduro. W czerwcu zostanie oddany do użytku profesjonalny Pump Track w parku sportowym na Czarnym Potoku.