Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Nominacje dla nauczycieli i podziękowanie dla dyrektora

20 sierpnia 2021 r.

Podczas dzisiejszej narady szkoleniowej z dyrektorami szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Nowosądecki, starosta Marek Kwiatkowski i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec wręczyli pedagogom akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Podziękowali też jednemu z dyrektorów za pełnienie obowiązków przez pięć lat.

W lipcu w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyły się egzaminy na stopień zawodowy nauczyciela mianowanego. Sześciu nauczycieli pomyślnie zakończyło ten proces. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i przewodniczący RPN Roman Potoniec wręczyli im dzisiaj akty nadania. Otrzymali je: Aneta Faron Lasyk (Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowym Sączu), ks. Paweł Śliwa (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju), ks. Tomasz Rokosz (Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie), Patrycja Zagórska (Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie), Marzena Borek (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej), Ewa Kujawa-Szura (Bursa Szkolna w Starym Sączu).

W tym roku przeprowadzono również dwa konkursy na stanowisko dyrektora szkoły. Od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2026 r. dyrektorem Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach zarządzać będzie Iwona Sikorska, a Zespołem Szkół im. Świętej Kingi w Łącku -  Alicja Wąsowicz. Ponadto, od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2025 r. przedłużono powierzenie stanowiska dyrektora Grzegorzowi Skalskiemu w Zespole Szkół im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, Krzysztofowi Szewczykowi w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Starym Sączu, a na okres od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2026 r. Leszkowi Misiewiczowi w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Sączu i Tomaszowi Walickiemu w Liceum im. Artura Grottgera w Grybowie.

Podczas dzisiejszego spotkania podziękowano także dotychczasowemu dyrektorowi Zespołu Szkół im. Świętej Kingi w Łącku – Wiesławowi Prostko.

- Dziękuję Panu za pięcioletni okres sprawowania funkcji dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych imienia Świętej Kingi w Łącku, za współpracę, postawę godną naśladowania i serce włożone w każde działanie na rzecz uczniów, rodziców, nauczycieli i szkoły – mówił starosta Marek Kwiatkowski. - Życzę, by dalsza praca, była dla Pana źródłem satysfakcji i spełnienia aspiracji życiowych, a dobre zdrowie i wszelka pomyślność, wspierały Pana poczynania osobiste, zawodowe i społeczne.

Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych będących jednostkami Powiatu Nowosądeckiego wysłuchali wystąpienia Zygmunta Fryczka - wicedyrektor ds. Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, omówili sprawy związane z rekrutacją i wszystkie aspekty związane z nowym rokiem szkolnym.

Spotkanie prowadziła Bożena Mynarek - dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...