Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Niezależność jest bardzo ważna

13 maja 2009 r.

Około 70 osób z terenu powiatu nowosądeckiego wzięło udział w spotkaniu informacyjno-promocyjnym dotyczącym kolejnej edycji projektu pod nazwą „W stronę samodzielności i niezależności". ..

Około 70 osób z terenu powiatu nowosądeckiego wzięło udział w spotkaniu informacyjno-promocyjnym dotyczącym kolejnej edycji projektu pod nazwą „W stronę samodzielności i niezależności".

Projekt przygotowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu w partnerstwie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piwnicznej Zdrój, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Realizacja potrwa do grudnia 2009 roku. Szczegółowe informacje na temat jego założeń przedstawiła Małgorzata Borczyk.

Program skierowany jest do osób opuszczających placówki opiekuńczo- wychowawcze, bezrobotnych, a także niepełnosprawnych z terenu powiatu nowosądeckiego. Osoby, te będą miały możliwość bezpłatnego skorzystania z cyklu szkoleń, konsultacji z doradcą zawodowym i psychologiem, a także uczestnictwa w kursach podnoszących kwalifikacje zawodowe. Będą miały również możliwość uzupełnienia wykształcenia na poziomie podstawowym, gimnazjalnym lub ponadgimnazjalnym, badań specjalistycznych lub zabiegów fizjoterapeutycznych i rekreacji.

Aby wziąć udział w programie należy spełnić określone w regulaminie wymagania, a także wypełnić dokumentacje rekrutacyjną. Szczegółowe informacje na temat zasad przystąpienia do projektu można uzyskać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu przy ul. Kilińskiego 72a oraz na stronie internetowejwww.pcpr-ns.pl

Opracowanie: AM BS

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...