Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Niebawem wyruszy kolejny transport darów z Sądecczyzny

2 marca 2022 r.

Dzisiaj do powiatowego magazynu, który znajduje się na terenie Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Składnica w Starym Sączu przybywają transporty darów z poszczególnych gmin Sądecczyzny. Nie jest wykluczone, że jeszcze dzisiaj wyjedzie pierwszy załadowany TIR. Dary mają trafić do mieszkańców Ukrainy, którzy zostali w swoim kraju.

Akcję koordynuje starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i podległe mu Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (kierownik Ryszard Wąsowicz). W poszczególnych gminach zostali wyznaczeni koordynatorzy zajmujący się zbiórką darów i ich dostarczaniem do głównego magazynu w Starym Sączu (Pomoc Ukrainie - lista koordynatorów w gminach | Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu (nowosadecki.pl)). Cały czas są w kontakcie z Iwoną Romaniak – prezesem Stowarzyszenia Bratnia Dusza oraz wiceprezesem Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK Dariuszem Cieślą i Robertem Brachem – szefem Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Składnica w Starym Sączu.

- Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję. Zarówno tym, którzy przynoszą dary, jak i tym, którzy nawet w nocy je segregują, pakują i przygotowują do transportu. Jesteście wspaniali! – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Dziękuję też pracownikom Starostwa Powiatowego i wszystkim służbom współpracującym z nami. Chcemy, aby pomoc docierała do tych, którzy jej najbardziej potrzebują. Właśnie dlatego zostały określone specjalne zasady, których wszyscy musimy przestrzegać. Przypomnę, że jedyną formą wsparcia dla Ukraińców jest pomoc przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych przy współudziale straży pożarnej i kościoła za pośrednictwem Caritas Polska. Ukraina nie będzie wpuszczała innych konwojów z Polski. Pomoc ze strony samorządów jest koordynowana przez starostów, którzy na swoim terenie wyznaczają powiatowe magazyny pomocy. Nasz znajduje się na terenie Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Składnica w Starym Sączu. Wszystkie osoby z Ukrainy muszą przejść przez punkty recepcyjne, gdzie zostaną zarejestrowane, a także będą im przydzielone wyżywienie i noclegi.

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 33) cały czas prowadzona jest zbiórka darów (koordynator – Justyna Tokarczyk, dyrektor Biura Promocji). Wszystkie informacje dotyczące tego, gdzie można przywozić dary, jakie artykuły są potrzebne, znajdują się na stronie Starostwa Powiatowego: BIP Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu / Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego / Pomoc dla Ukrainy (nowosadecki.pl)

Powiatowe  Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu koordynuje wszelkie działania na terenie Powiatu Nowosądeckiego. Dyżur jest prowadzony przez całą dobę. Telefony:

- 18 41 41 621

- 18 41 41 622

- 604-946-150

- fax. 18 41 41 700.

 

Konto Caritas Polska - numery kont do wpłat tradycyjnych:

Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 - Tytuł: UKRAINA

Bank Millenium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 - Tytuł: UKRAINA

CARITAS POLSKA, ul. Okopowa 55, 01-043 Warszawa

Konto PCK: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „UKRAINA”

 

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...