Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Nagrody z okazji Dnia bibliotekarza

11 maja 2022 r.

Z okazji Dnia bibliotekarza, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podziękował wszystkim pracownikom Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu za propagowanie czytelnictwa. Przyznał również nagrody finansowe dla wyróżniających się pracowników.

- Wszystkim pracownikom bibliotek dziękuję za propagowanie czytelnictwa. Składam życzenia zdrowia i czerpania satysfakcji z codziennej pracy. Dziękuję za entuzjazm i kreatywne działania z najmłodszymi czytelnikami – mówił starosta Marek Kwiatkowski. - Dzięki wam, mieszkańcy Sądecczyzny mogą od najmłodszych lat korzystać z bogatego księgozbioru, rozwijać swoje pasje i brać udział w wielu projektach realizowanych przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu. Dziękuję za dbałość o czytelników i tworzenie wspaniałej atmosfery w bibliotekach i czytelniach!

Starosta, jak co roku, przyznał nagrody finansowe dla bibliotekarzy pracjących w filiach Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu. W tym roku wyróżnił nagrodami finansowymi cztery panie. Są to: Jadwiga Kocemba (Gminna Biblioteka Publiczna w Kamionce Wielkiej), Maria Świerad (Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej, filia Wojnarowa), Magdalena Szczecina (Gminna Biblioteka Publiczna w  Nawojowej), Katarzyna Kosakowska (Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu).

W dzisiejszym spotkaniu, które odbyło się w filii biblioteki w Przysietnicy, wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek i wiceburmistrz Kazimierz Gizicki, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Stary Sącz Andrzej Stawiarski, radna powiatowa i jedocześnie wiceprzewodnicząca Komisji Kultury i Ochrony Dóbr Kultury w Radzie Powiatu Nowosądeckiego Anna Radzik, dr Wojciech Mamot z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu Monika Jackowicz-Nowak, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Bożena Mynarek oraz przedstawiciele pracowników bibliotek działających na terenie Powiatu Nowosądeckiego.

Wykład dla bibliotekarzy wygłosiła dr Wanda Matras-Mastalerz – nauczyciel akademicki i adiunkt w Katedrze Kultury Informacyjnej UP w Krakowie. Spotkanie uświetnił występ trzech pianistek z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu: Malwiny Chochorowskiej, Mai Szczęsnej i Magdaleny Biel (opiekun Sławomir Biel).

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...