Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Nagrody starosty za promocję Sądecczyzny

5 października 2015 r.

Dzisiaj w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu obchodzono Światowy Dzień Turystyki. Starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył dyplomy wyróżniającym się obiektom turystycznym oraz duże Złote Jabłko Sądeckie dla Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania „Dom Pielgrzyma Opoka” w Starym Sączu.

- Przyznałem Złote Jabłko Sądeckie z okazji XVI Sądeckich Obchodów Światowego Dnia Turystyki i w podziękowaniu za stworzenie nowej atrakcji turystycznej oraz wkład w rozwój turystyki religijnej na Sądecczyźnie – mówił starosta Marek Pławiak wręczając statuetkę ks. dr. Marcinowi Kokoszce – dyrektorowi starosądeckiego Centrum Pielgrzymowania.

Ponadto, starosta wręczył również dyplomy przedstawicielom obiektów turystycznych: NZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe „Wiktor” Cechini Żegiestów Zdrój „za budowanie na nowo uzdrowiskowego charakteru Żegiestowa, stałe podnoszenie standardu świadczonych usług oraz zaangażowanie w promocję Ziemi Sądeckiej”; Biuro Turystyczne „Vector” w Muszynie „za zaangażowanie w promocję produktów turystycznych oraz wkład w propagowanie walorów i atrakcji Ziemi Sądeckiej”; Małgorzata Karcz - Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji DAMIS w Krynicy-Zdroju „za stworzenie profesjonalnego wizerunku obiektu hotelowego, wysoki poziom świadczonych usług w zakresie lecznictwa sanatoryjno-rehabilitacyjnego oraz zaangażowanie w promocję Ziemi Sądeckiej”; Stanisław Marczyk „za działalność społeczną i bezinteresowną pomoc w świadczeniu usług internetowych dla organizacji turystycznych oraz zaangażowanie w promocję Ziemi Sądeckiej”; Andrzej Mąka - Dyrektor Centrum Zdrowia, Urody i Rekreacji „Geovita” w Krynicy-Zdroju „za stworzenie profesjonalnego wizerunku obiektu hotelowego, stałe podnoszenie standardu świadczonych usług oraz zaangażowanie w promocję Ziemi Sądeckiej, a także: Alicja Flieger - dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego „Panorama” w Krynicy-Zdroju; Michał Mółka - członek Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział „Beskid” w Nowym Sączu; Tadeusz Maciaś - członek Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział „Beskid” w Nowym Sączu; Sądeckie Biuro Turystyczne „Turysta” w Nowym Sączu; Pasieka „Barć” w Kamiannej.

- Cały czas dbamy o rozwój Sądecczyzny i promujemy ją w Polsce i na świecie – mówił starosta Marek Pławiak. – Robimy to podczas targów turystycznych, wyjazdów służbowych, ale też za pomocą portali społecznościowych. Docieramy tym samym do sporej liczby odbiorców.

Nowosądecka Izba Turystyczna rozdała Sądeckie Laury Turystyczne - kapituła konkursu przyznała je w pięciu kategoriach.

W kategorii hoteli, ośrodków wypoczynkowych i uzdrowiskowych Sądecczyzny zdobył go Hotel Litwiński w Tęgoborzu. W kategorii biur turystycznych - Biuro Podróży „Turysta”. Za „najlepszą inicjatywę i ofertę około turystyczną" - PTTK Oddział „Beskid” w Nowym Sączu; za „najlepszą ofertę w zakresie turystyki wiejskiej na Sądecczyźnie ze szczególnym uwzględnieniem agroturystyki” -gospodarstwo agroturystyczne „Basia” w Suchej Strudze w gminie Rytro prowadzone przez Genowefę Pilch-Lichoń i pensjonat „Domek Krysi” na Łopacie Polskiej w Żegiestowie. Sądecki Laur za osobowość turystyki przyznano Stanisławowi Winterowi z Krynicy-Zdroju.

Aleksander Giertler, prezes Nowosądeckiej Izby Turystycznej podkreślił, że kończący się właśnie sezon turystyczny był najlepszym od wielu lat.

- W 2014 roku Małopolskę odwiedziło ponad 13 milionów turystów, o cztery procent więcej niż w roku poprzednim. Ponad 10 milionów to turyści krajowi, a prawie trzy miliony przyjechało z zagranicy – głównie z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch, Czech i Słowacji – mówił Aleksander Giertler. - Poszerza się zainteresowanie całym regionem. Turyści odwiedzają nie tylko najbardziej popularne miejsca – Kraków, Wieliczkę, Auschwitz czy Zakopane. Coraz więcej z nich wybiera się w mniej znane okolice, również na Sądecczyznę.

W ubiegłym roku turyści zostawili w Małopolsce ponad 11 miliardów złotych - krajowi średnio 710 zł na osobę, zagraniczni 1260 zł. W 2014 roku wśród turystów krajowych, po raz pierwszy od lat, najwięcej przyjechało z województwa mazowieckiego. Wcześniej największą popularnością Małopolska cieszyła się wśród gości ze Śląska.

(olsz)

Fot Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...