Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Nagrody starosty dla sportowców i trenerów

30 listopada 2021 r.

Sportowcy, którzy w ostatnich miesiącach osiągali wysokie wyniki zostali dzisiaj nagrodzeni przez starostę nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Władze powiatu doceniły także trenerów i osoby związane ze sportem.

- Gratuluję i podziwiam wasz zapał, dyscyplinę i zaangażowanie - mówił starosta Marek Kwiatkowski. - Osiągnięcie poziomu mistrzowskiego w sporcie wymaga ciężkiej pracy i codziennych ćwiczeń. Jestem dumy, że reprezentujecie Sądecczyznę w tak wielu dyscyplinach!

Starosta nowosądecki nadzoruje działalność 240 stowarzyszeń kultury fizycznej i sportu działających na terenie Powiatu Nowosądeckiego, w tym dla 180 klubów sportowych sprawuje rolę organu rejestrowego. Co roku z budżetu Powiatu przeznaczane są środki na zadnia związane z upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu na Sądecczyźnie. W 2021 r. była to kwota 230 600 zł. Władze Powiatu wsparły też finansowo 10 imprez sportowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, a w ramach dotacji udzieliły dofinansowania dla 15 stowarzyszeń na organizację imprez sportowych (50 tys. zł).

W tym roku wyróżnionych nagrodami zostało 17 osób (12 sportowców i pięciu trenerów).  

W kategorii zawodnik, zawodniczka nagrody otrzymali:

Daria Myjak: ćwiczy akrobatykę z elementami sztuk walki sportowej. W Mistrzostwach Polski Nowoczesnych Sztuk Walki w 2019 r. zajęła I miejsce, a  2020 r. - III miejsce. Została powołana do kadry Polski Nowoczesnych Sztuk Walki w formule Tricking MFR.

Martyna Łojek: od trzech lat trenuje w Klubie Screamo Trickz  akrobatykę i tricking, a od pięciu lat tańczy hip hop. Zdobyła wiele medali Mistrzostw Polski. Wraz z grupą w 2021 r. zdobyła IV miejsce na Mistrzostwach Europy hip hop. Od 2020 r. należy do Kadry Polski Nowoczesnych Sztuk Walki w formule Tricking MFR.

Joanna Mucha: zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gladiator”. W 2021 roku wywalczyła cztery medale Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w Kickboxingu w formule: K-1, waga 70 kg - II miejsce, w formule Full Contact, waga 70 kg - II miejsce, w formule Low Kick, waga 70 kg - III miejsce, w formule Kuck Light, waga 70 kg - I miejsce.

Patryk Szczerba: zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gladiator”. W 2021 r. zdobył trzy medale Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w Kickboxingu w formule K-1, waga 57 kg - III miejsce, w formule Full Contact, waga 57 kg - I miejsce, w Formule Low Kick, 57 kg – II miejsce.

Julia Niewiadomska: zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gladiator”. W 2021 r. zdobyła cztery medale Mistrzostw  Polski Juniorów Starszych w Kickboxingu w formule: K-1 Rules, waga 56 kg - I miejsce, w formule Full Contact, waga 60 kg - I miejsce, w formule Low Kick, waga  56 kg - II miejsce, w formule Kick Light, waga 60 kg - III miejsce.

Aleksandra Oratowska: należy do grupy tańca sportowego „No limit Dance Academy”. Wraz z grupą w 2021 r. wywalczyła II miejsce w Mistrzostwach Polski IDO oraz IV miejsce Mistrzostwa Europy IDO.

Adrian  Skoczeń: trenuje sporty motocyklowe. Posiada motocyklową licencję zawodniczą Polskiego Związku Motorowego klasy A. Najważniejsze osiągnięcia to: w 2019 - I miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Super Enduro klasa Młodzik, w 2020 r. wicemistrz Polski Super Enduro klasa Junior oraz Klubowy Mistrz Polski Super Enduro.

Bartłomiej  Baziak: od kilku lat uzyskuje wysokie wyniki w sportach motocyklowych. Najważniejsze osiągnięcia to: w 2019 - II miejsce Pucharu Polski Super Enduro, w  2020 r. zdobył Mistrzostwo Polski Super Enduro. Posiada motocyklową licencję zawodniczą Polskiego Związku Motorowego klasy A.

Kacper Dudczak: utalentowany lekkoatleta, biegacz górski. W 2021 r. do najważniejszych osiągnięć Kacpra zaliczyć można II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Biegach Górskich, III miejsce w biegu na 1500 m w Ogólnopolskiej Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Szkół Ponadpodstawowych.

Michał Dudczak: lekkoatleta, biegacz górski. Mimo młodego wieku jest jednym z czołowych zawodników wśród seniorów w Polsce. W swym dorobku posiada wiele medali Mistrzostw Polski Juniorów w biegach górskich i przełajowych. W  2021 r. zajął 13 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Skyrunningu oraz 9 miejsce w Pucharze Świata w Biegach Górskich.

Kacper Niepsuj: utalentowany kickbokser i siatkarz SKPS Dunajec Nowy Sącz, gdzie drużynowo i indywidualne uzyskał wiele sukcesów między innymi: w 2021 r. wicemistrzostwo Polski w kat. młodzików, najlepszego siatkarza w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych oraz najlepszego atakującego w Turnieju kadetów w Bielsku Białej.

Agnieszka Skalniak-Sójka: trenuje kolarstwo szosowe, od lat zdobywa punktowane miejsca w kraju i za granicą. Jej ostatnie sukcesy zdobyte w 2020 r. to III miejsce w Mistrzostwach Polski w jeździe na czas parami  oraz III miejsce w Mistrzostwach Pucharu Polski w jeździe drużynowej na czas. W 2019 r. - II miejsce w Wojskowych Igrzyskach Olimpijskich Wuhan.

W kategorii trener i działacz, wyróżnieni zostali:

Amadeusz Kwiatkowski: trener w Uczniowskim Klubie Sportowym „Gladiator” w Binczarowej, sędzia klasy międzynarodowej w kickboxingu. Jego wychowankowie to medaliści Mistrzostw Świata, Europy i Polski w kickboxingu. W 2021 roku podopieczni trenera zdobyli 16 medali Mistrzostw Polski w Kickboxingu.

Anna Martyna: jest trenerem kolarstwa w Klubie Kolarskim Agnieszki Skalniak. Zawodnicy przez nią prowadzeni często sięgają po najwyższe laury na arenie krajowej i międzynarodowej. Największe osiągnięcia zdobyte w 2020 r. przez zawodników to II i III miejsca  w Mistrzostwach Polski Kadetów.

Klaudia Krężołek: jest trenerem, choreografem i właścicielem szkoły tańca sportowego. Największym sukcesem jej podopiecznych było zajęcie w 2021 r. II miejsca w Mistrzostwach Polski przez grupę No Limit Kids oraz IV miejsca przez grupę No Limit Junior. Obie grupy zdobyły awans do Mistrzostw Europy i Świata, zajmując tam kolejno II i IV miejsce.

Jan Mrówka: od kilku lat jest prezesem i trenerem UKS „Gol” Łącko, koordynatorem sportu w gminie Łącko. Jest pasjonatem sportu i organizatorem wielu turniejów sportowych na terenie Powiatu Nowosądeckiego.

Anna Bomba: szkoleniowiec, była zawodniczka Kadry Narodowej w slalomie kajakowym. Szkoli najmłodszą grupę zawodników kajakarstwa górskiego w Klubie Sportowym „Start” w Nowym Sączu, w którym trenuje wielu zawodników z Powiatu Nowosądeckiego. Jest też trenerem Kadry Narodowej Młodzików.

W spotkaniu, które uświetnił występ kapeli Zespołu Regionalnego „Jakubkowianie” z Łososiny Dolnej i kapeli Zespołu Regionalnego „Mystkowianie” z Mystkowa wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, Roman Potoniec – przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego, wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Nowosądeckiego Marta Adamczyk, członkowie Zarządu: Zofia Nika i Marian Dobosz, radni powiatowi: Krzysztof Bodziony - przewodniczący Komisji Kultury i Ochrony Dóbr Kultury, Stanisław Sułkowski - przewodniczący Komisji Turystyki i Sportu, Maria Barbara Szarota – przewodnicząca Komisja Zdrowia i Uzdrowisk, Marcin Bulanda – przewodniczący Komisji Promocji Powiatu, Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz Współpracy Międzynarodowej, Anna Radzik - wiceprzewodnicząca Komisji Kultury i Ochrony Dóbr Kultury, Paweł Łabuda – wiceprzewodniczący Komisji Promocji Powiatu, Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz Współpracy Międzynarodowej, a także Monika Dziedzina - sekretarz Powiatu i Justyna Tokarczyk – dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Spotkanie przygotowali pracownicy Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu wraz z dyrektor Wydziału Bożeną Mynarek, która prowadziła dzisiejszą galę.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...