Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Możliwy wzrost poziomu wody w rzekach

7 września 2020 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj do godz. 11:00 prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość za okres ważności ostrzeżenia – miejscami od 30 mm do 40 mm, miejscami 50 mm.

Prawdopodobieństwo: 80%. Stopień zagrożenia: 1 stopień (w skali 3-stopniowej).

Ponadto, Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj do godz. 11:00 w związku z prognozowanymi i występującymi intensywnymi opadami deszczu na rzekach woj. małopolskiego spodziewane są dalsze wzrosty poziomu wody, lokalnie gwałtowne, do strefy stanów wysokich z możliwością przekroczeń stanów ostrzegawczych. W zlewniach zurbanizowanych mogą wystąpić podtopienia.

Prawdopodobieństwo: 70%. Stopień zagrożenia: 2 stopień (w skali 3 - stopniowej).

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach proszę informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego tel. 18 414-16-21, lub po godzinie 15:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu 18 448-69-10, 18 448-69-11.

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...