Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Marcinkowice: to największa inwestycja sportowa w historii Powiatu

2 marca 2021 r.

Prace przy budowie hali sportowej ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach idą zgodnie z planem – codziennie z ziemi wyłaniają się nowe elementy, a już niebawem roboty wejdą w decydującą fazę. Dzisiaj na placu budowy był starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski z dyrektorem Zespołu Szkół w Marcinkowicach Iwoną Sikorską.

 - To największa inwestycja sportowa w historii Powiatu - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Budowa hali ze strzelnicą oraz zewnętrznego kompleksu sportowego z boiskami, bieżnią, miejscem na rzut oszczepem, pchnięcie kulą i basenem, to spełnienie marzeń, ale także odpowiedź na potrzeby mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego. Chcemy, aby powstało tu centrum sportu dostępne nie tylko dla uczniów i zawodników, ale też dla mieszkańców Sądecczyzny.

Dzięki staraniom i rozmowom na szczeblu ministerialnym, udało się pozyskać dofinansowanie do budowy hali w wysokości 8,8 miliona złotych, a do budowy Powiatowego Centrum Sportu – 4,3 miliona złotych.

- Bardzo się cieszę, że taki obiekt powstaje właśnie u nas - mówi Iwona Sikorska, dyrektor ZS w Marcinkowicach. - To ważne tym bardziej, że tym bardziej, że w naszej szkole kształcą się przyszli mundurowi mający sporo zajęć z zakresu nauki sztuk walki, musztry, wychowania fizycznego i strzelania. Nowy obiekt pozwoli na to, aby wszystkie one odbywały się na miejscu.

Hala sportowa z zapleczem i strzelnicą ma być gotowa w czerwcu 2022 r.

Warto wiedzieć:

Projektowany obiekt hali sportowej to budynek wolnostojący, parterowy, niezależny funkcjonalnie. Obiekt został zaprojektowany z dwóch nachodzących na siebie brył. Większa z nich to hala sportowa z widownią mieszczącą ok. 200 osób, która swoim półkolistym kształtem nawiązuje do istniejącego terenu od strony drogi powiatowej. Druga, mniejsza bryła, to jednokondygnacyjne zaplecze hali, w którym zlokalizowane zostaną szatnie, umywalnie, gabinet nauczyciela WF-u, pomieszczenie magazynowe. Dodatkowo zaplanowano strefę strzelnicy, w skład której wejdą: hala strzelań, sterownia, magazyn broni, punkt czyszczenia i rozładowywania broni oraz poczekalnia.

Hala sportowa została zlokalizowana w znacznym oddaleniu od zabytkowego dworku, aby zminimalizować jej wpływ na zabytek. Na terenie objętym inwestycją projektowany jest też parking.

Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych: wydzielone miejsca postojowe na parkingu, wejście główne do budynku - bez barier architektonicznych, węzły sanitarne i szatniowe przystosowane dla niepełnosprawnych.

Hala zapewnia możliwość gry w piłkę nożną halową, piłkę ręczną (z boiskiem o wym. 20x40 m), koszykówkę (pole gry 15x28 m) oraz siatkówkę (możliwość wydzielenia trzech niezależnych pól treningowych o wym. 9x18 m). Dostępny z sali oraz z zewnątrz magazyn zapewnia miejsce do składowania sprzętu do gry, zaś w strefie szatniowej zlokalizowano bloki szatniowe: dwie szatnie dziewcząt z zapleczem sanitarnym oraz dwie szatnie chłopców z zapleczem sanitarnym. Na piętrze dostępnej z klatki schodowej zaprojektowano wentylatornie i kotłownię. Na zewnętrznej ścianie budynku zamontowana zostanie również ścianka wspinaczkowa.

Projekt został uzgodniony z Wojewódzkim  Urzędem Ochrony Zabytków i przewiduje m.in. wykonanie  nowych dróg wewnętrznych, chodników, oświetlenia zewnętrznego oraz zagospodarowanie terenu ozdobną  zielenią.

Wykonawcą robót jest firma - Piotr Gurgul, Firma Budowlana „GURGUL” z Limanowej. Wartość robót wynikająca z zawartej umowy: 11.892 568,74 zł brutto, a termin oddania budynku do użytku -  czerwiec 2022 r.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...