Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Mamy trzy nowe karetki!

11 maja 2023 r.

O trzy nowe karetki wzbogaciła się właśnie flota Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Tym samym, podczas trwania obecnej kadencji samorządu powiatowego na czele ze starostą Markiem Kwiatkowskim, wymieniono już na nowe 14 ambulansów.

- To świetna wiadomość – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Dzięki nowoczesnemu sprzętowi, ratownicy mogą szybciej i bezpiecznie dojechać do pacjenta. Nowe i sprawne ambulanse są szczególnie ważne w terenach górskich, gdzie inne samochody mają problem z dotarciem – a takich terenów w naszym Powiecie nie brakuje. Cieszę się, że nasz plan modernizacji floty Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego przynosi wymierne korzyści. Czternaście nowych ambulansów w cztery lata, to naprawdę spore osiągnięcie. Wszystko po to, aby mieszkańcy Sądecczyzny czuli się bezpieczniej i mieli lepszą opiekę medyczną.

Wszystkie trzy samochody to mercedesy z napędem na cztery koła. Koszt zakupu to 1,6 miliona złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

- W Sądeckim Pogotowiu Ratunkowym jest obecnie 14 zespołów ratowniczych działających w 9 podstacjach na terenie Powiatu Nowosądeckiego - dodaje dyrektor SPR Bożena Hudzik.

 O zaletach nowych ambulansów mówili dzisiaj m.in.: dyrektor SPR Bożena Hudzik i koordynator zespołów wyjazdowych w SPR – Waldemar Kubiński.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...