Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

LO w Starym Sączu: uczniowie postawili na ekologię

15 marca 2023 r.

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu stworzyli projekt społeczny Ekodystrybutor, w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. To ogólnopolska olimpiada, w której młodzi ludzie rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Tworząc projekt społeczny, zdobywają doświadczenie i umiejętności. Licealiści postanowili postawić na ekologię i pokazać, jak ważne jest dbanie o środowisko.

Przede wszystkim skupili się na nadmiernym zużyciu plastiku. Z tego powodu postanowili go ograniczyć i zamontować w swojej szkole dystrybutor wody pitnej oraz przeprowadzić cykl spotkań o nazwie „ekokamp” - proekologiczne warsztaty, w których brali udział uczniowie szkół podstawowych. Wzięło w nich udział ponad 200 osób.

Ponadto, pracownicy Sądeckich Wodociągów przeprowadzili w LO prelekcje dotyczące zmian klimatycznych na świecie oraz nadmiernego zużycia plastiku. W szkole został zamontowany zdrój wody pitnej.

- Uczniowie chętnie korzystają z tej wody, zmniejszając w ten sposób zużycie plastiku - mówi wicedyrektor LO Joanna Czerpa. - Jesteśmy dumni z twórców projektu ekologicznego Ekodystrybutor.

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...