Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Łącko: strażackie święto w strugach deszczu

3 maja 2019 r.

Dzisiaj w Łącku, w strugach deszczu, odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka. Powiat Nowosądecki reprezentował starosta Marek Kwiatkowski i przewodniczący Rady Powiatu Roman Potoniec.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji strażaków, po której nastąpił przemarsz do Rynku. Tam, ks. proboszcz Jacek Miszczak poświęcił samochód GBA dla OSP w Czerńcu, a samorządowcy wręczyli odznaczenia. Starosta Marek Kwiatkowski odznaczył wyróżniających się druhów Złotymi i Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi. Wręczał je razem z przewodniczącym RPN Romanem Potońcem i kierownikiem Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Ryszardem Wąsowiczem.

- Z przyjemnością wręczam te honorowe odznaczenia z okazji obchodów Gminnego Dnia Strażaka, w podziękowaniu za ofiarną ochotniczą służbę i działania na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na Sądecczyźnie – powiedział starosta Marek Kwiatkowski.

Złote Jabłka Sądeckie otrzymali druhowie: Jan Kozieński i Grażyna Kozieńska z OSP w Obidzy.

Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymali druhowie: Stanisław Cebula – OSP w Zabrzeży, Zygmunt Szlęk i Marceli Gromala – OSP w Zarzeczu, Henryk Wnęk i Paweł Dąbrowski z OSP w Kiczni, Stanisław Majerski – OSP w Kadczy, Zbigniew Jawor i Jan Pach – OSP w Woli Kosnowej, Stanisław Pasiud i Tadeusz Kurnyta – OSP w Czerńcu, Władysław Biel – OSP w Jazowsku, Julian Poparda i Grzegorz Pustułka – OSP w Maszkowicach.

Ale to nie wszystko. Starosta miał dla ochotników również promesy na zakup sprzętu i ubrań strażackich. Odebrali je szefowie OSP w Czerńcu (3000 zł), Maszkowicach (3500 zł), Zabrzeży (2500 zł) i Zagorzynie (2000 zł).

W uroczystościach wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodniczący RPN Roman Potoniec, wójt gminy Łącko Jan Dziedzina, przewodnicząca Rady Gminy w Łącku Bernadetta Wąchała-Gawełek, ks. proboszcz Jacek Miszczak, ksiądz prałat Józef Trzópek, komendant Miejski PSP w Nowym Sączu st. bryg. Waldemar Kuźma oraz zastępca komendanta st. bryg. Paweł Motyka, kierownik PCZK Ryszard Wąsowicz, szefowie i delegacje OSP w Powiatu Nowosądeckiego i oczywiście strażacy działający na terenie gminy Łącko. Uroczystość prowadził druh Zbigniew Czepelak, a spotkanie uświetniła Orkiestra Dęta pod dyrekcją dra hab. Stanisława Strączka.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...