Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Łabowa: dbają o bezpieczeństwo mieszkańców

7 maja 2019 r.

Dzisiaj w Łabowej odbyła się konferencja „Współpraca podmiotów w lokalnym systemie ratowniczym gwarancją bezpieczeństwa mieszkańców regionu”. Wziął w niej udział m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Podczas spotkania powołano Honorowy Komitet Obchodów 100-lecia OSP Łabowa. Znaleźli się w nim m.in. posłowie Edward Siarka, Józef Leśniak i Arkadiusz Mularczyk, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, radny wojewódzki Patryk Wicher, szefowie służb dbających o bezpieczeństwo mieszkańców (Policja, Straż Pożarna, WOPR, GOPR, leśnicy, drogowcy), strażacy ze Słowacji, kierownik PCZK Ryszard Wąsowicz, szef OSP w Łabowej i oczywiście wójt gminy Marta Słaby.

- Bezpieczeństwo mieszkańców to dla mnie sprawa priorytetowa - mówiła pani wójt. - Zabiegam o budowę chodnika przy drodze krajowej numer 75. Obecnie trwają już prace przy dwóch jego odcinkach. Mam nadzieję, że w następnych latach powstaną kolejne metry chodnika, dzięki czemu uda się wyeliminować zagrożenie.

Wójt Marta Słaby mówiła również o prowadzeniu przez gminę  akcji edukacyjnych dla dzieci i młodzieży dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach i szlakach turystycznych, których w gminie nie brakuje. Szefowie służb mówili o działaniach na terenie gminy Łabowa i Powiatu Nowosądeckiego i sposobach poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. 

Podczas spotkania, zaproszeni goście wręczyli medale i upominki dla kilkudziesięciu uczestników biegu „Strażacka setka” – do rywalizacji przystąpiły dzieci i młodzież z gmin gminy Łabowa. Każde z nich zostało wyróżnione i docenione.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...