Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Konkurs TURYSTYCZNE SKARBY MAŁOPOLSKI

Mam przyjemność Państwa poinformować, iż do 18 sierpnia trwa kolejna edycja konkursu pn. „TURYSTYCZNE SKARBY MAŁOPOLSKI”, którego ideą jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej interesujących, nowatorskich i przyjaznych dla turystów goszczących w Małopolsce atrakcji, przedsięwzięć i inicjatyw turystycznych, dzięki którym Województwo Małopolskie jest najchętniej odwiedzanym polskim regionem.
Pierwszy etap konkursu, który potrwa do 18 sierpnia br. polegać będzie na zgłaszaniu kandydatur w sześciu kategoriach, tj.:

  1. Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna,
  2. Najciekawszy szlak turystyczny,
  3. Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne,
  4. Unikatowa atrakcja turystyczna,
  5. Sielskie klimaty – wypoczynek na wsi,
  6. W gościnie – oferta kulinarna.

Zgłoszeń dokonywać mogą jednostki samorządu terytorialnego, samorządy gospodarcze, lokalne organizacje turystyczne, lokalne grupy działania, stowarzyszenia, fundacje turystyczne, prywatni przedsiębiorcy (np. właściciele obiektów i atrakcji turystycznych, organizatorzy imprez i wydarzeń turystycznych), zarządcy szlaków, inne podmioty działające w sektorze turystycznym oraz osoby fizyczne.
W drugim etapie konkursu, który w tym roku trwał będzie od 9 do 20 września odbędzie się głosowanie internautów. Ostatecznego wyboru Laureatów i Wyróżnionych w poszczególnych kategoriach konkursowych dokona Kapituła Konkursu, którą tworzą członkowie Rady Programowej ds. Rozwoju i Promocji Turystyki w Małopolsce.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w październiku br., a jego Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody. Laureat w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł, którą będzie mógł przeznaczyć na realizację działań mających na celu podniesienie atrakcyjności turystycznej swojego obszaru lub działań z zakresu rozwoju i promocji swojej oferty turystycznej. Ponadto, Laureaci i Wyróżnieni w poszczególnych kategoriach konkursowych zostaną objęci zintegrowaną kampanią promocyjną, którą w 2021 r. zrealizuje Małopolska Organizacja Turystyczna – współorganizator konkursu.


Serdecznie Państwa zachęcamy do udziału w konkursie!
Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na specjalnie przygotowanej przez Województwo Małopolskie stronie internetowej konkurs.visitmalopolska.pl.