Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Kolejne produkty ze znakiem „Sądeckie”

2 marca 2016 r.

Kolejne produkty pochodzące od wytwórców z Nowego Sącza i Sądecczyzny będą miały na etykietach znak promocyjny „Sądeckie”. Kapituła działająca przy Kongregacji Kupieckiej oceniła właśnie kilka kolejnych produktów. W skład Kapituły wchodzą m.in.: przedstawiciele Powiatu Nowosądeckiego i Nowego Sącza oraz dziennikarze.

Prawo do posługiwania się znakiem promocyjnym „Sądeckie” uzyskało pięć sądeckich producentów. Są to:

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska ul. Flisaków 1, 33-300 Nowy Sącz: Bryndza sądecka termizowana – kubek 120g – Ser krowio-owczy, niedojrzewający, produkowany z bundzu krowiego, bundzu owczego, dodatku soli kuchennej; Kefir 2% - kubek 380 g – kefir wyprodukowany z mleka pasteryzowanego, znormalizowanego, poddanego procesowi ukwaszania przez dodatek szczepionki; Masło extra 200g – surowcem do produkcji masła jest śmietanka pasteryzowana poddana procesowi zmaślania; Ser wędzony „Gazduś” – surowcem do produkcji serka wędzonego „Gazduś” jest bundz, poddany procesowi parzenia, formowania, solenia, naturalnego wędzenia oraz konfekcjonowania; Twaróg półtłusty folia 250 g – produkt otrzymany z mleka pasteryzowanego, znormalizowanego poddanego procesowi ukwaszania, poprzez dodanie kultur fermentacji mlekowej.

F.P.H.U „KRAB” Tadeusz Olchawa, ul. Lwowska 22 33-300 Nowy Sącz: Filety śledziowe w zalewie olejowej „Po sądecku” - filetowany śledź norweski, marynowany w zalewie olejowej, zwijany wraz z chrupiącą cebulką i dodatkiem ogórka i papryczki; Filety śledziowe „Rolmopsy” w zalewie octowo „Po sądecku” – filetowany śledź norweski, marynowany w delikatnej zalewie octowej, zwijany wraz z chrupiącą cebulką i dodatkiem grzybów; Filety śledziowe w zalewie śmietanowej „Po sądecku” - kawałki filetów śledzia norweskiego, marynowane w sosie śmietanowym, wraz z chrupiącą cebulką; Filety śledziowe w zalewie pomidorowej „MIODZIO” – kawałki filetów śledzia norweskiego, marynowane w sosie pomidorowym, wraz z chrupiącą zasmażaną cebulką i dodatkiem miodu; Filety śledziowe w zalewie olejowej z suszonymi pomidorami „Po sądecku” – filetowany śledź norweski, marynowany w zalewie olejowej z suszonymi pomidorami.

Piekarnia „Oracz”, ul. Nawojowska 49, 33-300 Nowy Sącz: Chleb Wojciecha – chleb inspirowany jest przepisem założyciela piekarni „Oracz” w latach 40. Chleb został nazwany na cześć założyciela Wojciecha Oracza. Proces produkcyjny trwa 24 godziny i jest oparty na naturalnych składnikach; Bochen Sądecki – naturalnie powstający chleb na zakwasie żytnim z dodatkiem ziemniaków. Chleb powstaje od 16 do 20 godzin. Przepis na chleb należał do założyciela piekarni i pochodzi z lat 40; Chleb żytni ze słonecznikiem – chleb produkowany jest na zakwasie żytnim, jego proces produkcyjny trwa 16-20 godzin. Technologia produkcji oparta jest na naturalnych składnikach.

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów, ul. Nowatorskiego 9 /4, 33-380 Krynica- Zdrój: Woda Jan – woda lecznicza bardzo moczopędna idealna w leczeniu kamicy nerkowej i innych schorzeń dróg moczowych, wykorzystywana w leczeniu miażdżycy i cukrzycy; Woda Zuber – unikalna w skali europejskiej woda lecznicza o niezwykle wysokiej zawartości minerałów niezastąpiona w leczeniu miażdżycy i cukrzycy. Łagodzi przykre objawy nadużycia alkoholu; Słotwinka – woda lecznicza o unikalnej zawartości minerałów i mikroelementów, skuteczna w leczeniu przewlekłych nieżytów przewodu pokarmowego. Działa przeciwalergicznie i przeciwzapalnie. Łagodzi stany stresowe i nadmierną pobudliwość.

Tłocznia Owoców „Pawłowski” Antoni Marcin Pawłowski, Żbikowice 21 33-314 Łososina Dolna: Soki: jabłkowy, jabłkowo-gruszkowy, jabłkowo-aroniowy, jabłkowo-porzeczkowy, jabłkowo-wiśniowy, jabłkowo-marchwiowy, jabłkowo-pietruszkowy, jabłkowo-selerowy, jabłkowo -buraczny, jabłkowo-buraczano-marchwiowy – soki są naturalnie mętne, nie rozcieńczane wodą, pozbawione konserwantów, bez dodatku cukru i substancji słodzących. Są tłoczone na zimno i poddawane tylko procesowi pasteryzacji, dzięki czemu zachowują wszystkie właściwości odżywcze użytych do ich produkcji owoców i warzyw.

Laureaci uzyskali prawo do posługiwania się znakiem promocyjnym „Sadeckie” przez rok.

(olsz)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...