Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Kamionka Wielka: będzie most zastępczy?

17 lipca 2020 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się dzisiaj z samorządowcami, aby porozmawiać o trudnej sytuacji związanej z zamknięciem mostu na Kamienicy. To przeprawa szczególnie ważna dla mieszkańców gminy Kamionka Wielka i Grybów. Most znajduje się na terenie Nowego Sącza. Został zamknięty dla ruchu po czerwcowych ulewach.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, wójt gminy Grybów Jacek Migacz i wójt gminy Kamionka Wielka Andrzej Stanek.

- Rozmawialiśmy o możliwościach budowy mostu zastępczego i ewentualnego dofinansowania tej inwestycji – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Koszt budowy takiej zastępczej przeprawy to około półtora miliona złotych. W poniedziałek wystąpimy razem do marszałka województwa o pomoc finansową. Most znajduje się na terenie Nowego Sącza i to prezydent jest władny podejmować wszystkie decyzje i to on przejmie na siebie główną odpowiedzialność finansową. Jeśli jednak będą już wszystkie uzgodnienia i dokumenty dotyczące budowy mostu zastępczego, postaramy się go wesprzeć jako samorząd powiatowy niewielkimi kwotami. Podobne deklaracje złożyli wójtowie gminy Grybów i Kamionka.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...