Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Kamionczanki świętowały 45. urodziny!

19 listopada 2023 r.

Mszą świętą rozpoczęły się wczoraj obchody jubileuszu 45-lecia Zespołu Śpiewaczego Kamionczanki. Członkom zespołu gratulował starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który wręczył Marii Ruśniak – szefowej zespołu -  promesę na 2000 zł, a także uhonorował wyróżniające się osoby Złotym i Srebrnym Jabłkiem Sądeckim. Staroście towarzyszył radny powiatowy Michał Nowak.

Złote Jabłko Sądeckie otrzymały: Anna Popiela, Stanisława Siedlarz, Barbara Ziobrowska, Helena Syktus, Irena Oleksy. Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymały: Janina Wietrzak, Irena Wietrzak, Anna Teper, Julia Ziobrowska i Maria Kulpa.

- Serdecznie gratuluję jubileuszu – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Jestem dumny, że w naszym regionie działają tak wspaniałe zespoły. Dbacie o kulturę, o przekazywanie tradycji kolejnym pokoleniom, a wasz śpiew sprawia, że na twarzach słuchaczy gości uśmiech. Dziękuję paniom za niezwykłe zaangażowanie i stałą obecność w życiu artystycznym Sądecczyzny.

Z gratulacjami pośpieszył również wójt gminy Kamionka Wielka Andrzej Stanek, a także dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Magdalena Dąbrowska i zaprzyjaźnione zespoły regionalne z całej Sądecczyzny.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...