Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Jubileusz Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krynicy-Zdroju

9 września 2008 r.

Krynicki ddział Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych obchodził jubileusz XX-lecie działalności...

W Muzeum Nikifora w Krynicy Zdroju oddział Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych obchodził jubileusz XX-lecie działalności. Klub Twórczy działający w przy krynickim TPSP skupia rodzimych rzeźbiarzy, malarzy oraz poetów.

Wystawy i imprezy artystyczne regularnie organizowane przez Towarzystwo, prezentują dorobek twórców znacząco przyczyniając się do poszerzenia oferty kulturalnej dla mieszkańców, turystów i kuracjuszy przebywających na Sądecczyźnie.

Podczas okolicznościowego spotkania, Józef Zygmunt członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego zwracając się do przybyłych, podkreślił duże zasługi Towarzystwa w krzewieniu kultury, poprzez artystyczną twórczość zamkniętą w ramach obrazu, kawałku lipowego drewna czy lirycznym wierszu.

Za zaangażowanie w pracę na rzecz środowiska artystycznego na Sądecczyźnie oraz za wspieranie działalności Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, Srebrnym Jabłkiem Sądeckim odznaczył: (pośmiertnie) Danutę Chrostowską, a także Agatę Broniszewską, Grażynę Petryszak, Małgorzatę Machnikowskę - Machnik, Włodzimierza Obszarskiego, Annę Jabłońskę, Krzysztofa Mitręgę, Helenę Annę Włoszczynal, Leszka Zygmunta oraz Janinę Kumorek.

Opracowanie: MD BS

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...