Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Jezioro Rożnowskie bywa kapryśne

20 maja 2009 r.

W Ośrodku Szkolenia Żeglarskiego i Rekreacji Wodnej PTTK im. Doktora Jerzego Masiora w Znamirowicach nad Jeziorem Rożnowskim, odbyły się dwudniowe regaty o Puchar Starosty Nowosądeckiego w klasie TECHNO 293 dziewcząt i chłopców...

W Ośrodku Szkolenia Żeglarskiego i Rekreacji Wodnej PTTK im. Doktora Jerzego Masiora w Znamirowicach nad Jeziorem Rożnowskim, odbyły się dwudniowe regaty o Puchar Starosty Nowosądeckiego w klasie TECHNO 293 dziewcząt i chłopców.

Do zmagań przystąpiło blisko pięćdziesięciu młodych zawodników z całej Polski. Najmłodsza startująca zawodniczka miała lat 10, a najstarsi szesnaście. Zawody były pierwszą eliminacją do Olimpiady, która odbędzie w Znamierowicach się w połowie sierpnia. Sędzią głównym regat był Marian Piecha, sekretarzem Tomasz Salamon, a nad całością czuwał komandor Grzegorz Dobosz.

Burzowa pogoda oraz ciągle zmieniający się wiatr były nie lada wyzwaniem dla żeglujących na deskach zawodników. O kolejności na mecie decydowały niejednokrotnie ostatnie metry poszczególnych wyścigów lub pojedyncze podmuchy wiatru. Ostatecznie zwyciężyli: w klasie TECHNO 293 chłopców Marcin Urbanowicz, a wśród dziewcząt Karolina Zajączkowska, obydwoje reprezentujący SKŻ HESTIA Sopot.

Na podium miejsca zajęli również: Adam Łożyński (MBSW UKŻR Giżycko) i Filip Biernacki (Baza Mrągowo) oraz Kamila Smektała (YKP Warszawa) i Hanna Idziak (SKŻ HESTIA Sopot).

Zwycięscy oprócz pucharów i dyplomów otrzymali nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy okolicznościowe dyplomy oraz gadżety i koszulki wykonane przez Firmę Crewsaver.

Puchar Starosty Nowosądeckiego wręczył Stanisław Wanatowicz przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego. W ceremonii dekoracji udział wzięli komandor Grzegorz Dobosz oraz sędzia główny zawodów Marcin Piechota i Tomasz Salamon.

Opracowanie:BS

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...