Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Jezioro Rożnowskie, Yacht Club i Aeroklub

Jezioro Rożnowskie to sztuczny zbiornik wodny powstały w wyniku spiętrzenia rzeki Dunajec. Jego powierzchnia wynosi 1600 ha. Silnie rozwinięta linia brzegowa oraz strome, w dużej części zalesione, brzegi sprawiają, że jest to miejsce malownicze o zróżnicowanym krajobrazie. Nad jeziorem znajduje się kilka miejscowości letniskowych: Tęgoborze, Znamirowice, Zbyszyce, Bartkowa, Gródek nad Dunajcem, Tabaszowa, Rożnów. W Gródku nad Dunajcem nad piaszczystą plażą wyznaczono dogodne miejsca do kąpieli. W Znamirowicach znajduje się przystań, którą opiekuje się Yacht Club PTTK Beskid. Tu organizowane są m.in. szkolenia na stopień żeglarza jachtowego. Przystań dysponuje infrastrukturą do wodowania i wyciągania łodzi oraz do hangarowania i bazowania jachtów.

Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego i Rekreacji Wodnej Yacht Club PTTK „Beskid”
tel. +48 18 444 91 00
www.znamirowice.pl

 

Na jeziorze znajduje się Wyspa Grodzisko (zwana „małpią wyspą”), która jest obszarem szczególnej ochrony krajobrazu i rezerwatem ptactwa wodnego. W rejonie jeziora gnieździ się ok. 165 gatunków ptaków.

 

Aeroklub Podhalański prowadzi swoją działalność na terenie lotniska w Łososinie Dolnej. Organizuje loty widokowe nad Jeziorem Rożnowskim i najbliższą okolicą, pokazy lotnicze, akrobacje, loty szybowcowe i szkolenia.

Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego
33-314 Łososina Dolna
tel. +48 18 444 84 09
aeroklubpodhalanski@wp.pl
www.aph.org.pl