Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Jabłko Sądeckie dla dr Anny Janoty-Stramy

4 lipca 2014 r.

Starosta nowosądecki Jan Golonka wręczył Jabłko Sądeckie "15 lat Powiatu Nowosądeckiego" dr Annie Janocie-Stramie - autorce publikacji "Stadniccy herbu Szreniawa z Nawojowej". Odznaczenie zostało przyznane w podziękowaniu za profesjonalizm w upowszechnianiu rzetelnej wiedzy o historii Sądecczyzny i Sądeczan...

Starosta nowosądecki Jan Golonka wręczył Jabłko Sądeckie „15 lat Powiatu Nowosądeckiego" dr Annie Janocie-Stramie - autorce publikacji „Stadniccy herbu Szreniawa z Nawojowej". Odznaczenie zostało przyznane w podziękowaniu za profesjonalizm w upowszechnianiu rzetelnej wiedzy o historii Sądecczyzny i Sądeczan.

- Gratuluję wspaniałej publikacji. Z wielką przyjemnością wręczam to wyróżnienie i cieszę się, że Kapituła doceniła książkę o rodzie Stadnickich - powiedział starosta nowosądecki Jan Golonka - Od lat uczestniczyłem w procesie zwrotu mienia Stadnickim. Udało się to dopiero w grudniu ubiegłego roku, kiedy to miałem przyjemność przekazać klucze do pałacu w Nawojowej potomkom hrabiego Adama Stadnickiego.

Dr Anna Janota-Strama została uhonorowana także doroczną Honorową Nagrodą „Sądecczyzna" im. Szczęsnego Morawskiego przyznawaną za wybitne publikacje o Sądecczyźnie.

- Jest to już siódma edycja tej nagrody, która przyznawana jest za najlepszą książkę o Sądecczyźnie - podkreśliła Zofia Pulit - wicedyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu - Podczas oceny Kapituła bierze pod uwagę przede wszystkim wartości naukowe i poznawcze pracy, zakres i rodzaj tematyki jak również wykorzystanie niepublikowanych źródeł archiwalnych i materiału ilustracyjnego.

Uroczystość odbyła dzisiaj się (4 lipca 2014 r.) w ratuszu Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. Organizatorami imprezy są Almanach Muszyny - Stowarzyszenie Przyjaciół Almanachu Muszyny, Almanach Sądecki - Civitas Christiana (oddział w Nowym Sączu), „Rocznik Sądecki" - Komitet Redakcyjny, Polskie Towarzystwo Historyczne (oddział w Nowym Sączu) oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.

Do tej pory laureatami sześciu edycji Nagrody „Sądecczyzna" im. Szczęsnego Morawskiego byli: Piotr i Tadeusz Łopatkiewiczowie „Stanisława Tomkowicza inwentarz zabytków powiatu sądeckiego" (2008 r.), Jerzy Leśniak „Szkoła Chrobrego 1908-2008" (2009 r.), Jerzy Giza „Nowosądecka Lista Katyńska" (2010 r.), Józef Skrabski „Kościoły Grybowa" (2011 r.), ks. Jan Kudelka „Kościół na Sądecczyźnie w godzinie próby 1939-1945" (2012 r.) i Grzegorz Olszewski „Więźniowie KL Auschwitz z powiatu nowosądeckiego"(2013 r.).

(AM)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...