Już po raz osiemnasty odbył się Starosądecki Konkurs Młodych Muzyków Instrumentalistów, organizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu. Patronat nad imprezą sprawował starosta nowosądecki Jan Golonka...
Już po raz osiemnasty odbył się Starosądecki Konkurs Młodych Muzyków Instrumentalistów, organizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu. Patronat nad imprezą sprawował starosta nowosądecki Jan Golonka. Konkurs cieszy się ogromnym powodzeniem wśród młodych wykonawców. Podczas przesłuchań swoje umiejętności zaprezentowało kilkudziesięciu instrumentalistów w kilku kategoriach wiekowych i grających na różnych instrumentach.
Jury w składzie: Marta Leśniak, Jarosław Kuśnierz i Krzysztof Szewczyk po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróznienia:
Grand Prix: Jędrzej Kożuch - Zespół Szkół w Lipnicy Wielkiej.
Nagroda starosty nowosądeckiego:Julian Stanny - Szkoła Podstawowa Nr 18 w Nowym Sączu.
W kategorii Skrzypce I kategoria wiekowa:
I miejsca: Marta Kosecka - Szkoła Podstawowa w Rojówce, Agnieszka Pawłowska - Szkoła Podstawowa w Olszanie, Aneta Sędzik - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Grybowie.
II miejsca: Amelia Basta - Szkoła Podstawowa w Łącku, Kornelia Tokarczyk - Ognisko Muzyczne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy.
III miejsca: Julia Jasińska - Ognisko Muzyczne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy, Zofia Majcher - Szkoła Podstawowa Nr 6 w Nowym Sączu.
Wyróżnienia: Martyna Kalisz - Szkoła Podstawowa w Chomranicach, Paulina Kurzeja - Ognisko Muzyczne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy, Gabriela Matusiewicz - Szkoła Podstawowa w Maszkowicach.
W kategorii Skrzypce II kategoria wiekowa:
I miejsca: Maria Mich - Zespół Szkół w Chomranicach, Karolina Słozińska - Szkoła Muzyczna I stopnia w Rożnowie.
II miejsca: Izabela Cedzidło - Ognisko Muzyczne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy, Weronika Krzeszowiak - Szkoła Podstawowa Nr 8 w Nowym Sączu, Maja Żelazko - Szkoła Podstawowa Nr 9 w Nowym Sączu.
III miejsca: Kamila Skowron - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Nowym Sączu, Aleksandra Sowa - Zespół Szkół w Wielogłowach.
Wyróżnienia: Angelica Faltyn - Ognisko Muzyczne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy, Łucja Matyaszek - Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli, Karolina Sowa - Zespół Szkół w Wielogłowach, Filip Talar - Szkoła Podstawowa w Łącku.
W kategorii Skrzypce III kategoria wiekowa:
I miejsce: Ewa Ptak - Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu.
II miejsce: Jan Kulig - Gimnazjum Publiczne w Rytrze.
III miejsce: Monika Kuchnia - Gimnazjum w Starym Sączu.
W kategorii Gitara Klasyczna II kategoria wiekowa:
I miejsca: Angela Gołąb - Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy, Aniela Kulig - Szkoła Podstawowa w Rytrze.
II miejsca: Michał Migacz - Szkoła Podstawowa Nr 9 w Nowym Sączu, Natalia Krok - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej-Zdroju.
III miejsca: Antoni Kois - Centrum Kultury w Korzennej, Adrian Skrzypek - Centrum Kultury w Korzennej.
Wyróżnienia: Dawid Drogoś - Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy, Kamila Faron - Ognisko Muzyczne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy, Aleksandra Jankowska - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Łukasz Mikołajczyk - Ognisko Muzyczne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy.
W kategorii Gitara Klasyczna III kategoria wiekowa:
I miejsca: Ewelina Tomasiak - Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Jazowsku, Patryk Zbozień - Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Podegrodziu.
II miejsca: Michał Jankowski - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Monika Joniec - Gimnazjum w Tęgoborzy.
III miejsce: Alicja Mikołajczyk - Ognisko Muzyczne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy, Dominika Gołąb - Zespół Szkół w Tęgoborzy.
Wyróżnienia: Marzena Baran - Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej, Jowita Nowak - Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej, Konstancja Sejud - Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Łącku.
W kategorii Gitara Elektryczna:
I miejsca: Maciej Hejmej - Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu, Samuel Grabczak - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.
II miejsca: Tomasz Pawlik - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Paweł Tomasik - Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Łącku.
III miejsca: Mateusz Zielonka - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Kamil Podobiński - Zespól Szkolno-Gimnazjalny w Łącku.
Wyróżnienia: Artur Jachowicz - Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie, Dominika Gołąb - Zespół Szkół w Tęgoborzy, Mariusz Duda - Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Łącku.
W kategorii Perkusja:
I miejsca: Dominik Bochenek - Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu, Dariusz Filipowicz - Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie.
II miejsce: Mateusz Wiktor - Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej.
III miejsca: Jakub Południak - Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej, Mateusz Oleś - Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej.
Wyróżnienie: Dawid Górka - Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu.
W kategorii Flet Poprzeczny:
I miejsca: Alicja Kwit - Ognisko Muzyczne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy, Ewelina Syjud - Ognisko Muzyczne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy.
W kategorii Klarnet:
II miejsca: Dawid Faron - Ognisko Muzyczne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy, Tomasz Turek - Zespół Szkół w Lipnicy Wielkiej, Artur Mikulec - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.
W kategorii Puzon:
I miejsce: Kamil Cabak - Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu z siedzibą w Klęczanach.
W kategorii Saksofon:
I miejsce: Dominik Siedlarz - Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu z siedzibą w Klęczanach.
II miejsca: Angelika Cabak - Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu z siedzibą w Klęczanach, Szymon Długosz - Gimnazjum Publiczne w Piwnicznej-Zdroju, Damian Lompart - Gimnazjum w Brzeznej.
III miejsce: Kacper Kulig - Gimnazjum Publiczne w Piwnicznej-Zdroju.
W kategorii Trąbka (II kategoria wiekowa):
I miejsce: Karol Bulzak - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu
II miejsce: Mikołaj Stępka - Szkoła Podstawowa w Świdniku.
III miejsce: Paweł Wysowski - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku.
Wyróżnienie: Rafał Drabik - Szkoła Podstawowa w Zabrzeży.
W kategorii Trąbka (III kategoria wiekowa):
I miejsce: Bartosz Ficek - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu.
II miejsca: Przemysław Łomnicki - Gimnazjum Publiczne w Piwnicznej-Zdroju, Adam Pawlik - Gimnazjum w Starym Sączu.
III miejsca: Dorota Król - Gimnazjum w Starym Sączu, Michał Mikołajczyk - Ognisko Muzyczne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy.
W kategorii Akordeon (I kategoria wiekowa):
I miejsce: Jarosław Skrzypek - Centrum Kultury w Korzennej.
II miejsca: Damian Stanek - Zespół Szkół w Paszynie, Maciej Mróz - Zespół Szkół w Chełmcu.
III miejsce: Bartosz Bednarek - Ognisko Muzyczne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy.
W kategorii Akordeon (II kategoria wiekowa):
II miejsca: Kamil Kulig - Szkoła Podstawowa w Zarzeczu, Kamil Marek - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.
III miejsce: Arkadiusz Kosecki - Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy.
Wyróżnienia: Wojciech Citak - Ognisko Muzyczne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy, Dominik Korus - Ognisko Muzyczne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy.
W kategorii Akordeon (III kategoria wiekowa):
I miejsce: Konrad Rusnarczyk - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
II miejsce: Jakub Gałysa - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.
III miejsce: Szymon Madziar - Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Łącku.
Wyróżnienia: Jakub Cepielik - Ognisko Muzyczne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy, Paulina Mróz - Zespół Szkół w Chełmcu, Leszek Pyrdoł - Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Łącku, Tomasz Sajdak - Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Łącku.
W kategorii Akordeon (IV kategoria wiekowa):
I miejsce: Łukasz Janik - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
Wyróżnienie: Kamil Migacz - Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie.
W kategorii Fortepian (I kategoria wiekowa) :
I miejsca: Damian Stanek - Zespół Szkół w Paszynie, Julia Wilczek - Szkoła Podstawowa Nr 7 w Nowym Sączu.
II miejsca: Marlena Pietrzak - Przedszkole Nr 4 w Młodowie, Mirosław Zając - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starym Sączu.
III miejsce: Antonina Stanny - Szkoła Podstawowa Nr 18 w Nowym Sączu.
Wyróżnienia: Agnieszka Cieślewicz - Zespół Szkół w Przysietnicy, Martyna Maślanka - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej-Zdroju.
W kategorii Fortepian (II kategoria wiekowa):
I miejsce: Nicpońska Maja - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starym Sączu.
II miejsce: Aleksandra Uljasz - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Piwnicznej-Zdroju.
III miejsca: Adam Kois - Centrum Kultury w Korzennej, Damian Rusnarczyk - Ognisko Muzyczne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy.
Wyróżnienie: Dawid Głód - Świetlica Wiejska w Boguszy.
W kategorii Fortepian (III kategoria wiekowa):
Wyróżnienia: Marta Pyrdoł - Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Łącku, Katarzyna Wilczek - Gimnazjum Nr 3 w Nowym Sączu.
W kategorii Fortepian (IV kategoria wiekowa):
III miejsca: Sebastian Faron - Ognisko Muzyczne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy, Dawid Wojtarowicz - Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie.
Oprac.(AM)