Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Idealne warunki do szlifowania talentów

8 stycznia 2016 r.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak otworzył dzisiaj nową siedzibę Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu. Po 25 latach placówka przeniosła się ze starego budynku przy ul. Daszyńskiego do wyremontowanych pomieszczeń po dawnym internacie Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Partyzantów 15.

- To prawda, że talent można rozwijać wszędzie, ale władze powiatu zadbały o to, by dzieci i młodzież mogły to robić w komfortowych warunkach – podkreślił starosta Pławiak. Przypomniał, że warunki w budynku przy ul. Daszyńskiego były fatalne. W małych i ciemnych salach panowała wilgoć. Gdy Zarząd Powiatu przeprowadził wizytację wszystkich powiatowych jednostek zdecydował o pilnej potrzebie przeprowadzenia PMDK do nowej siedziby. Starosta był zaskoczony, że przez tak wiele lat nikt nie zadbał o poprawę warunków dla utalentowanej młodzieży. Generalny remont pomieszczeń internatu przeprowadzono w ekspresowym tempie. Z pracami uporano się w ciągu dwóch miesięcy, wydając na nie 100 tys. zł. Teraz młodzież ma do dyspozycji przestronne, nowocześnie wyposażone sale i profesjonalne studio nagrań. - Różnica, jaką odczuliśmy po przeprowadzce jest ogromna – mówi dyrektor PMDK w Starym Sączu Krzysztof Szewczyk. - Dopiero w nowym miejscu zrozumieliśmy, w jak trudnych warunkach pracowaliśmy do tej pory z dziećmi i młodzieżą.

Starosta Marek Pławiak podkreślił, że powiat stawia na kulturę i wspieranie uzdolnionej młodzieży. - W tym miejscu panuje dobry klimat do rozwijania talentów – zauważył Marek Pławiak. - Dzieci i młodzieży życzę, by zbierała nagrody pełnymi garściami, rozwijając swoje umiejętności w różnych dziedzinach sztuki.

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Jan Gomółka zauważył, że życie kulturalne Sądecczyzny skupia się dziś właśnie w Starym Sączu. Co tydzień w zajęciach w PMDK uczestniczy 550 dzieci z całego regionu. Niektóre dojeżdżają z Łącka, inne nawet z Młyńczysk pod Limanową.

Uroczyste otwarcie PMDK uświetnił występ młodych artystów, szlifujących w tej placówce swoje talenty. Dla gości zaśpiewała Jolanta Mrówka, zespół Traykoty i Dziecięca Kapela Regionalna. Nową placówkę kultury poświęcił proboszcz parafii św. Elżbiety w Starym Sączu ks. Marek Tabor. W uroczystości wzięli udział starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk, członek Zarządu Powiatu Marian Ryba, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Jan Gomółka, radni Stanisław Dąbrowski i Tadeusz Zaremba, a także dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Artur Rola oraz jego zastępczyni Maria Jabłońska. Nie zabrakło też gospodarzy Starego Sącza. Nową placówkę kultury podziwiał burmistrz Jacek Lelek oraz przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Ewa Zielińska.

Paweł Szeliga

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...