Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Gaudeamus igitur po raz szesnasty

11 października 2013 r.

Wczoraj po raz 16. odbyła się inauguracja roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Poprzedziła ją msza święta, którą odprawił ks. bp dr Andrzej Jeż w Kościele św. Kazimierza. Na uroczystości był obecny dr Ryszard Poradowski- członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego...

Wczoraj po raz 16. odbyła się inauguracja roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Poprzedziła ją msza święta, którą odprawił ks. bp dr Andrzej Jeż w Kościele św. Kazimierza. Na uroczystości był obecny dr Ryszard Poradowski- członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego.

Najważniejszym punktem inauguracji był akt immatrykulacji, czyli włączenia w poczet wspólnoty akademickiej nowych studentów. Zasłużeni dla Uczelni pracownicy zostali uhonorowani odznaczeniami i medalami państwowymi, przyznanymi przez Prezydenta RP oraz medalami Komisji Edukacji Narodowej, przyznanymi przez Ministra Edukacji Narodowej. Nagrody dla wykładowców przyznali także studenci.

Wykład „Finanse samorządu terytorialnego w Polsce w okresie spowolnienia gospodarczego", wygłosi nauczyciel akademicki Instytutu Ekonomicznego - dr hab. Krzysztof Surówka.

Podczas wystąpienia inauguracyjnego, rektor sądeckiej PWSZ prof. dr hab. Zbigniew Ślipek podsumował dotychczasowe osiągnięcia uczelni. Mówił także o planach i wyzwaniach na przyszłość.

Obecnie Uczelnia kształci studentów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia oraz prowadzi kształcenie ustawiczne w ramach studiów podyplomowych, kursów dokształcających i szkoleń. Na wszystkie kierunki kształcenia, przyjęto łącznie 1384 osoby, z czego 1059 na studia stacjonarne i 325 na studia niestacjonarne. Jest to o 219 osób mniej od rekrutacji ubiegłorocznej. Ustalone w Uczelni limity przyjęć wypełniono na kierunkach technicznych, medycznych i fizjoterapii. W stosunku do ubiegłego roku akademickiego mniejszym zainteresowaniem cieszyły się kierunki: Ekonomia, Pedagogika oraz niektóre specjalności na kierunku Filologia.

Z powodu niskiego naboru, nie uruchomiono w nowym roku akademickim kierunku „ Matematyka" w Instytucie Pedagogicznym, a także specjalności „Język niemiecki", „Język rosyjski", „Język rosyjski - translatoryka" w Instytucie Języków Obcych.

Rekrutacja na studia drugiego stopnia, zgodnie z obowiązującym cyklem kształcenia, odbędzie się dopiero w semestrze zimowym.

Łącznie w 16-tym roku akademickim na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia, na 13 kierunkach kształcenia będzie studiowało 4360 studentów

Oprac.(AM)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...