Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Dzisiaj rusza szpital covidowy w Krynicy-Zdroju

18 listopada 2020 r.

Od dzisiaj zaczyna działać szpital II stopnia dla chorych na covid-19 w Krynicy-Zdroju. Placówka została utworzona w 20. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny, a za jej przygotowanie i uruchomienie odpowiadała spółka Skarbu Państwa Tauron.

- W szpitalu jest 168 łóżek dla chorych, którzy wymagają wsparcia tlenowego - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Placówka jest przygotowana pod kątem medycznym - są lekarze i pielęgniarki oraz wysoce specjalistyczny sprzęt potrzebny do ratowania ludzkiego życia. Nadzór nad tą placówką ma nasz Szpital Powiatowy w Krynicy-Zdroju. Wraz z uruchomieniem tego szpitala, na obecną chwilę problemy związane z brakiem łóżek i miejsc dla pacjentów chorych na covid-19 zostały rozwiązane.

Oprócz tego, w Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA w Krynicy-Zdroju im. Bł. Karoliny Kózkówny zostało utworzone izolatorium na 231 łóżek.

Przypomnijmy też, że w Szpitalu Powiatowym im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju działa dodatkowy oddział dla chorych na covid-19. Utworzono go ze względu na trudną sytuację i coraz więcej zakażonych. W sumie w krynickim szpitalu dla zakażonych koronawirusem zostało przygotowanych 50 łóżek. Chorym jest zapewniona pełna opieka medyczna.

Fot. https://www.pttkkrynica.pl/agent/xx-wojskowy-szpital-uzdrowiskowo-rehabilitacyjny/#prettyphoto[group]/0/

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...