Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Dzięki nim tradycja nie zginie

26 stycznia 2016 r.

31 instruktorów, prowadzących zajęcia w ramach powiatowego projektu szkół ginących zawodów odebrało dziś w Starostwie Powiatowym umowy na realizację tych zadań w 2016 r. W zajęciach muzykowania i tańca ludowego, rzeźby, pisania ikon czy garncarstwa uczestniczy łącznie około 400 osób.

- Kultywowanie tradycji i folkloru jest znakomitą formą promocji powiatu – podkreślił starosta nowosądecki Marek Pławiak. - Nie byłoby to jednak możliwe bez państwa pracy. Władze powiatu stawiają ogromny nacisk na pielęgnowanie tego, czym nasz region wyróżnia się na tle innych. A takiego nagromadzenia twórców ludowych i zespołów folkorystycznych jak na Sądecczyźnie nie ma chyba nigdzie indziej w kraju.

Starosta dodał, że ilość godzin przeznaczonych na zajęcia z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi, zainteresowanymi rozwijaniem swoich talentów nie tylko nie maleje, ale rośnie. Dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu Krzysztof Szewczyk stwierdził, że zainteresowanie kulturą ludową jest coraz większe. - Co cieszy, także wśród dzieci i młodzieży, która nie zamierza odcinać się od swoich korzeni - powiedział Krzysztof Szewczyk.

Umowy na prowadzenie zajęć wręczali dziś instruktorom starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk i dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Artur Rola.

Paweł Szeliga

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...