Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Dyskusja starostów o edukacji i finansach samorządów

6 grudnia 2019 r.

Dzisiaj w sądeckim Ratuszu odbyło się posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Polskich. Wziął w nim udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i starostowie z kilkudziesięciu powiatów z całego kraju.

Rozmawiano m.in. o stanie budżetów poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego, o kondycji szpitali i subwencjach na edukację. Starostowie wymieniali się doświadczeniami i wypracowywali wspólne stanowisko, które następnie przedstawią rządowi.

Spotkanie było też okazją do wręczenia odznaczeń BENE MERITUS. Otrzymali je: Renata Godyń-Swędzioł, były poseł Andrzej Czerwiński – wspierający działania ZPP oraz były starosta nowosądecki kilku kadencji i członek ZPP - Jan Golonka.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel otrzymali dyplomy z okazji 20-lecia Związku Powiatów Polskich.

Spotkanie prowadził Andrzej Płonka - starosta bielski i prezes ZPP oraz Rudolf Borusiewicz – dyrektor Biura Związku Powiatów Polskich.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...