Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Drużyna z Wejherowa wygrała Międzynarodowy Dziecięcy Turniej Piłki Nożnej w Muszynie!

2 czerwca 2023 r.

Po rozegraniu kilkunastu meczów w ramach dzisiejszego Międzynarodowego Dziecięcego Turnieju Piłki Nożnej w Muszynie, najlepsza okazała się drużyna z Wejherowa. Nagrody zwycięzcom oraz uczestnikom turnieju wręczał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wraz z wiceburmistrzem Muszyny Włodzimierzem Tokarczykiem oraz zaproszonymi gośćmi.

- To świetna impreza dla tych młodych ludzi – nie tylko sprawdzają swoje umiejętności sportowe, ale też zwiedzają Sądecczyznę i tym samym stają się niejako naszymi ambasadorami w swoich krajach. Wszystko to sprawia, że przybywa do nas coraz więcej gości z Polski i spoza jej granic, co przekłada się na rozwój gospodarczy naszego regionu. Wraz z dziećmi przyjechały również oficjalne delegacje z zaprzyjaźnionych z nami miast i powiatów. Oni również będą mieli okazję poznawać ciekawe zakątki Ziemi Sądeckiej.

W zmaganiach na boisku udział wzięli młodzi piłkarze z Muszyny, Marcinkowic, Rytra, Krynicy-Zdroju, Wejherowa, Hajnówki, Niemiec, Rumunii, Słowacji i Ukrainy.

Wyniki: I miejsce - Wejherowo, II– Krynica-Zdrój, III – Hajnówka, IV – Muszyna. 

Najlepszym piłkarzem został Filip Formel, królem strzelców - Paweł Michalczuk, a najlepszym bramkarzem - Stanisław Ortyla.

Z piłkarzami przybyli również szefowie zaprzyjaźnionych powiatów, którzy im kibicowali: z powiatu wejherowskiego: Jacek Thiel – wicestarosta wejherowski oraz Piotr Syrocki – naczelnik Wydziału Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Wejherowie; z powiatu Unna w Niemczech: Jens Krammenschneider-Hunscha – wiceprzewodniczący frakcji SPD, rada powiatu, Martin Niessner - członek frakcji CDU, rada powiatu, Johannes Kusber - członek zarządu Kreissportbund, Martin Kusber – członek zarządu Kreissportbund i Marina Lünemann – biuro kultury Kreis Unna; z Okręgu Sãlaj z Rumunii: Claudiu Birsan, Cosmin-Radu Vlaicu - Sekretarz Generalny Rady Okręgu Salaj, Labo Oana - doradca w Departamencie Inwestycji i Programów Publicznych Rady Hrabstwa Salaj; z powiatu hajnowskiego: Andrzej Skiepko - starosta hajnowski, Walentyna Pietroczuk - naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Hajnówce i przewodnicząca Rady Miasta Hajnówka, Jerzy Charytoniuk - nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce i Radny Miasta Hajnówka i Sławomir Golonko - radny Miasta Hajnówka, z Ukrainy: Oksana Matwijenko – wiceprzewodnicząca Rady Rejonu Haysyn.

Nad przebiegiem imprezy czuwali m.in. pracownicy Biura Promocji i Wspierania Organizacji  Pozarządowych Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, pracownicy UMiG w Muszynie oraz radny powiatowy Stanisław Sułkowski. Wśród gości nie zabrakło generała KOSG Stanisława Laciugi, insp. dra Krzysztofa Dymury, przewodniczącego Rady Powiatu Nowosądeckiego Romana Potońca, wicestarosty nowosądeckiego Antoniego Koszyka, członków Zarządu: Zofii Niki i Mariana Dobosza,  radnych powiatowych (Marta Adamczyk, Anna Radzik, Barbara Szarota, Andrzej Gancarz, Stanisław Sułkowski – prowadzący imprezę), skarbnika Powiatu Małgorzaty Bochenek, dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Bożeny Mynarek, ks. proboszcza z Muszyny Pawła Stabacha, radnych z Muszyny.

Imprezę zorganizowało Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna, Stowarzyszenie Klucz Muszyński i MKS Poprad Muszyna. Natomiast uczniowie z klasy hotelarskiej i gastronomicznej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju zajmowali się obsługą gości turnieju i delegacji zagranicznych.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...