Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Czysta woda

5 grudnia 2013 r.

Czym skorupka za młodu nasiąknie... Tym przysłowiem można byłoby sparafrazować działania podejmowane przez Stowarzyszenie Tradycja i Przyszłość w ramach zadania publicznego zleconego przez Powiat Nowosądecki "Dbam o porządek"...

Czym skorupka w młodości nasiąknie..... . Tym przysłowiem można byłoby sparafrazować działania podejmowane przez Stowarzyszenie Tradycja i Przyszłość w ramach zadania publicznego zleconego przez Powiat Nowosądecki „Dbam o porządek".

Od maja uczniowie szkół podstawowych z gminy Nawojowa pod okiem nauczycieli przygotowywali domowe kompostowniki i miejsca segregacji. Przykładem właściwego postępowania były miejsca segregacji i ulokowane przy szkołach oraz kompostowniki zakładane przez szkoły. W konkursie wzięły udział szkoły podstawowe z Żeleźnikowej Małej, Żeleźnikowej Wielkiej i Homrzysk. Teraz już każdy z uczniów wie jak uciążliwe są odpady organiczne i jak można przetworzyć je w ziemię kompostową. Nagrodami w konkursie były między innymi profesjonalne kompostowniki, które otrzymały szkoły biorące udział w programie i uczniowie, którzy zwyciężyli w rywalizacji.

- To bardzo ważne, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci jak postępować z odpadami. Zwłaszcza organicznymi, które można z łatwością przetworzyć w bardzo użyteczną ziemię kompostową, pozbyć się odpadów i na dodatek mieć własną ziemię zamiast kupować ją później w sklepie - powiedział na podsumowaniu dr Ryszard Poradowski, członek Zarządu Powiatu, który było obecny przy przekazywaniu nagród, ale też wraz z uczniami zwiedzał Zakładu Uzdatniania Wody w Starym Sączu.

Na uczniach biorących udział w wycieczce do ZUW zrobił ogromne wrażenie. Nie tylko za sprawą nowoczesnej techniki, czystości i skomplikowanych procesów oczyszczania wody lecz również dzięki bardzo profesjonalnemu objaśnieniu wszelkich zawiłości dotyczących uzdatniania wody.

Niedługo woda z ZUW Starym Sączu popłynie m.in. do gminy Nawojowa, zwłaszcza dlatego warto, aby dzieci zapoznały się z procesem jej pozyskiwania i uzdatniania.

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...