Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Cztery lata społecznej pracy na rzecz niepełnosprawnych

8 października 2019 r.

 

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i wicestarosta Antoni Koszyk wręczyli dziś akty powołania do składu Powiatowej Spolecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Podziękowali też dotychczasowym członkom tego gremium za pracę przez czteroletnią kadencję, która właśnie dobiegła końca.

Do Rady powołane zostały Irena Baran, Agata Blicharz, Małgorzata Adamarek, Karolina Aleksander i Urszula Gawęda-Kuc. Pani Urszula pracowała także w poprzedniej kadencji Rady, została więc powołana na kolejne cztery lata.

Za działalność w tym gremium podziękowano Karolowi Blaszkiewiczowi, Maciejowi Olchawskiemu, Teresie Mędoń i Stanisławowi Mężykowi.

Zarówno byli jak i nowi członkowie Rady mają ogromne doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi, zarówno dziećmi jak i dorosłymi. Pracują z nimi na co dzień w Warsztatach Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domach Samopomocy i stowarzyszeniach.

- Nie sposób przecenić znaczenie państwa pracy - podkreślił starosta Marek Kwiatkowski. - Jest trudna i wymaga szczególnych predyspozycji. Także wasza praca przyczynia się do tego, że społeczeństwo zaczyna dostrzegać osoby niepełnosprawne wokół siebie, traktować je z szacunkiem. Doceniają je także pracodawcy, którzy coraz chętniej zatrudniają niepełnosprawnych na przykład w handlu.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...