Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Czarni Górale w Fonotece Powiatowej!

24 czerwca 2024 r.

Płyta Czarnych Górali z Przysietnicy trafiła właśnie do Fonoteki Powiatowej. Starosta nowosądecki Tadeusz Zaremba wręczył krążek pt. „Przysietnickie śpiewanie” przedstawicielowi zespołu – Kazimierzowi Gizickiemu.

- Bardzo się cieszę, że w naszym regionie powstają nowe zespoły, które kultywują tradycje i dbają o kulturę – mówił starosta Tadeusz Zaremba. – Jest coraz więcej dzieci i ludzi młodych, którzy chcą występować w takich grupach. Gratuluję nagrania płyty w studio naszego Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu i czekam na kolejne!

Czarni Górale z Przysietnicy otrzymali od starosty i dyrektora PMDK Krzysztofa Szewczyka sto nagranych krążków CD oraz „płytę matkę”, z której można robić kolejne kopie.

Grupa powstała w 2023 roku z inicjatywy komitetu organizacyjnego obchodów 750-lecia Przysietnicy. Działa przy Stowarzyszeniu Górali Popradzkich w Przysietnicy.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...