Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Ćwiczyli, by w przyszłości skutecznie nieść pomoc

1 lipca 2024 r.

 

10 drużyn dziewcząt i 16 drużyn chłopców wzięło udział w IX Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które rozegrano wczoraj na stadionie sportowym w Nawojowej.

Nagrody dla zwycięzców, w imieniu starosty nowosądeckiego Tadeusza Zaremby, wręczył członek Zarządu Powiatu Franciszek Kantor. Towarzyszył mu kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Ryszard Wąsowicz.

- Jesteście najdroższym dorobkiem każdej jednostki – podkreślił Franciszek Kantor. - Choćby była wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt to bez druhów, którzy zajmą kiedyś miejsce starszych kolegów, taka jednostka nie miałaby przyszłości. Dlatego ćwiczcie i rywalizujcie, byście byli sprawnymi strażakami.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła MDP Wola Kosnowa. Drugie miejsce przypadło w udziale MDP Podole Górowa, trzecie zdobyła MDP Ptaszkowa. Na czwartej pozycji uplasowały się dziewczęta z MDP Naszacowice, piąte miejsce zdobyła MDP Korzenna.

Wśród chłopców najlepsi okazali się młodzi druhowie z MDP Podole Górowa. Kolejne cztery miejsca wywalczyły drużyny z Mogilna, Ptaszkowej, Woli Kosnowej i Cieniawy.

Zawody, zrealizowane przez Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Nowym Sączu, kwotą 5000 zł dofinansowało Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. 

Fot. Archiwum Oddziału Powiatowego ZOSP

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...