Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Budżet na 2008 rok uchwalony

2 stycznia 2008 r.
Radni Powiatu Nowosądeckiego uchwalili budżet na 2008 rok...

Radni Powiatu Nowosądeckiego uchwalili budżet na 2008 rok. Zaplanowano dochody w wysokości 87,3 milionów złotych, przy wydatkach około 92 millionów.

Głównym źródłem dochodów na poziomie nieco ponad 56% mają być subwencje budżetowe dalsze, to wpływy z podatku dochodowego, dochody własne, dotacje celowe z budżetu państwa i inne.

Najważniejsze wydatki - 34,5 mln zł. przewiduje się w dziale oświata i wychowanie oraz opieka wychowawcza. Na transport i łączność zarezerwowano prawie 18,5 mln zł, a na zadania z zakresu pomocy społecznej i polityki społecznej blisko 17 milionów.

- Czynimy starania o większe pieniądze z funduszy europejskich, za które chcielibyśmy sfinansować wykup gruntów pod przyszłe drogi, głównie w Brzeznej, Podegrodziu i Stadłach - planuje starosta Jan Golonka. - Zadaniem na ten rok i lata następne będzie dokończone obwodnic Starego i Nowego Sącza oraz kilka mniejszych, acz niemniej ważnych inwestycji - dodał.

Mimo, obaw niektórych radnych, że pięciomilionowy deficytu budżetowy nie będzie sprzyjał rozwojowi powiatu, budżet w takim kształcie poparło dwudziestu radnych, a siedmiu wstrzymało się od głosu.

Tekst i zdjecia: Bożena Szymańska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...