Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Budowa hali sportowej wraz ze strzelnicą przy Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach

Zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w Ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2020 oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wartość całkowita: 13 027 820,66 zł
Dofinansowanie FRKF: 4 500 000,00 zł
Dofinansowanie RFIL: 6 300 000,00 zł  

Inwestycja zakłada wybudowanie hali sportowej o powierzchni użytkowej 1 820,70 m2 i kubaturze 16 354 m3.  Obiekt został zaprojektowany z dwóch nachodzących na siebie brył – większa przezaczona na halę sportową z widownią na ok. 200 osób i mniejsza stanowiąca jednokondygnacyjne zaplecze, w którym zlokalizowane zostaną szatnie, umywalnie, gabinet nauczycieli oraz pomieszczenia magazynowe.  Dodatkowo zaplanowano strefę strzelnicy, na którą składa się: hala strzelań, sterownia, magazyn broni oraz punkt rozładowania i czyszczenia broni.

Sala gimnastyczna zapewni możliwość gry w piłkę ręczną (boisko 20x40m), koszykówkę( boisko 15x28m) oraz siatkówkę ( możliwość wydzielenia3 niezależnych pól treningowych o wym. 9x18m).

Przy hali sportowej zlokalizowany zostanie parking na 33 miejsca postojowe, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych oraz jedno miejsce postojowe dla autobusu.

 Obok hali powstanie kompleks sportowy - Powiatowe Centrum Sportu, w skład którego wejdą m.in.: boisko do gier zespołowych z trybunami, korty tenisowe i odkryty basen, bieżnia, skocznia do skoku w dal i wzwyż oraz rzutnia (rzut młotem, dyskiem oraz pchnięcie kulą).

 Hala sportowa z zapleczem i strzelnicą ma być gotowa na przełomie września i października 2022 r. Boisko zewnętrzne do gier zespołowych wraz z trybunami, kortami tenisowymi, otwartym basenem, bieżnią, miejscem do skoku w dal i wzwyż, pchnięcia kulą, rzutu młotem i dyskiem – w 2023 r.