Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Biskup z białą bronią

7 stycznia 2008 r.

5 stycznia 2008 roku

„Szabla Kilińskiego”, replika osiemnastowiecznej polskiej karabeli to najwyższe odznaczenie przyznawane przez Związek Rzemiosła Polskiego...

12.02.08

„Szabla Kilińskiego", replika osiemnastowiecznej polskiej karabeli to najwyższe odznaczenie przyznawane przez Związek Rzemiosła Polskiego. Za przychylność i opiekę duszpasterską oraz za służbę drugiemu człowiekowi kapituła związku, przyznała je ordynariuszowi diecezji tarnowskiej ks.bp Wiktorowi Skworcowi.

Odznaczenie wręczyli Tadeusz Kliś wiceprezes Związku Rzemiosła Polskiego i Czesław Skalski prezes tarnowskiej izby rzemieślniczej, podczas sobotniego spotkania opłatkowego rzemieślników diecezji tarnowskiej, które odbyło się w sądeckim ratuszu.

Na spotkanie z dostojnym gościem przybyli przedstawiciele organizacji rzemieślniczych z Nowego Sącza, Tarnowa, Nowego Targu, Bochni, Zakopanego, Gorlic, Pilzna i Limanowej. Obecni byli również gospodarze miasta i powiatu, przedstawiciele samorządu wojewódzkiego, posłowie i senatorowie oraz duchowieństwo. Wśród nich ksiądz infułat Stanisław Jeż rektor polskiej misji katolickiej w Paryżu.

Dziękując za odznaczenie ksiądz biskup zaznaczył, iż wie co to ciężka i solidna praca.

- W swojej pracy duszpasterskiej staram się poznać swoich diecezjan, wśród nich jest wielu rzemieślników i bardzo ich cenię - mówił.

Ksiądz biskup złożył zebranym serdeczne życzenia noworoczne. Aby praca była dla wszystkich wyznacznikiem chrześcijaństwa, służbą drugiemu człowiekowi i przyczynkiem do wypełnienia się woli Pana, a przede wszystkim była doceniana i zauważana.

Spotkanie było również okazją do upamiętnienia jubileuszu dziesiątej rocznicy sakry biskupiej ordynariusza i z tej to okazji, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego i Starosta Nowosądecki Jan Golonka wręczyli szanownemu gościowi grafikę znanego sądeckiego artysty przedstawiającą kościół p.w.N.M.P. na górze Just.

W krótkim programie artystycznym zaprezentowała się młodzież ze szkoły zawodowej prowadzonej przez Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, a ich nietypowe wykonanie pastorałek wzbudziło duży zachwyt.

Powitanie

Prezentacja przybyłych

Szablę wręczyli
Tadeusz Kliś oraz Czesław Skalski

Stanisław Wanatowicz i Jan Golonka
złożyli życzenia z okazji jubileuszu
sakry biskupiej

Przedstawiciele powiatu wręczyli
dostojnemu gościowi grafikę

Ks.biskup Wiktor Skworc
pobłogosławił obecnych

Tekst: Bożena Szymańska
Zdjęcia: Mirosława Duda

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...