Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Będzie przetarg na remont mostu w Wojnarowej

30 lipca 2019 r.

Blisko pół miliona złotych przeznaczył Zarząd Powiatu Nowosądeckiego na remont mostu w Wojnarowej i Wilczyskach. Most znajduje się na granicy powiatów: nowosądeckiego i gorlickiego. Dlatego władze Powiatu Gorlickiego również przeznaczyły na ten cel środki finansowe (blisko 200 tys. zł).

Jak się okazało po otwarciu ofert w przetargu, zabezpieczone środki finansowe okazały się zbyt małe.

- Istniejący obiekt wybudowany kilkadziesiąt lat temu jest już mocno wyeksploatowany, co szczególnie widać na jezdni i chodnikach – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Dlatego zdecydowaliśmy się na kompleksowy remont obiektu. Prace miały obejmować nie tylko nawierzchnię jezdni na moście, ale również warstwy izolacyjne, drenaże, chodniki, gzymsy i barieroporęcze. Termin realizacji robót zaplanowano na okres wakacji, kiedy z mostu nie korzystają przewoźnicy dowożący uczniów z terenu gminy Korzenna do szkół średnich w Bobowej oraz Grybowie. Niestety wszyscy oferenci w przeprowadzonym przetargu zaproponowali ceny znacznie przekraczające zaplanowany budżet inwestycji.

Dlatego koniecznym było unieważnienie postępowania. Po przeanalizowaniu dokumentacji projektowej zdecydowano się na ograniczenie zakresu prac i zmiany technologii wykonania niektórych elementów remontu, aby z jednej strony zmieścić się w zaplanowanych środkach finansowych, ale z drugiej zapewnić bezpieczeństwo dla użytkowników - kierowców oraz pieszych. 

- W najbliższych dniach zostanie ogłoszony kolejny przetarg. Jeżeli tym razem ceny ofert zmieszczą się w budżecie inwestycji, to za dwa, trzy miesiące powinniśmy korzystać z wyremontowanego obiektu – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. - Niestety na czas remontu obiekt będzie prawdopodobnie zamknięty dla ruchu pojazdów - zapewnione będzie jedynie przejście dla pieszych. 

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...