Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Architekci chcą pomóc samorządom i gospodarce

18 stycznia 2016 r.

O możliwościach współpracy samorządów i przedsiębiorców z wyższymi uczelniami debatowano podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Wspólnej Samorządu Terytorialnego i Samorządów Gospodarczych dla Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowego Sącza.

- Powiat nowosądecki jest piękny tradycją i kulturą, którą konsekwentnie wspieramy - stwierdził gospodarz posiedzenia starosta nowosądecki Marek Pławiak. - Ale powiat to także gospodarka. Cieszę się, że dziś jest szansa, by przy udziale fachowców porozmawiać wspólnie o najważniejszych problemach i o tym, jak tę gospodarkę wzmocnić.

Swoją pomoc samorządom i przedsiębiorcom zaoferowali naukowcy z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Przy udziale studentów realizują już w Małopolsce projekty, które mają wskazać potencjał architektoniczny i biznesowy wyznaczonych lokalizacji. Przygotowują dla miast i gmin koncepcje zagospodarowania działek, które im wskazano. W kwietniu 2015 r. sześć takich lokalizacji wyznaczyło miasto Nowy Sącz. Zaproponowana przez architektów forma ich przekształcenia zostanie wzięta pod uwagę przy tworzeniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. - To cenna wskazówka dla samorządów, które często nie mają pomysłu na to, jak zagospodarować grunt czy znajdujące się na nim obiekty – wyjaśnia prof. dr hab. inż. arch. Grażyna Schneider-Skalska, dyrektor Instytutu Projektowania Urbanistycznego na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. - To także oferta dla przedsiębiorców, którzy mogą poznać biznesowy potencjał miejsca.

W posiedzeniu Komisji wziął także udział wicestarosta powiatu Antoni Koszyk i wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech. Powiatowe władze reprezentowali również radni Wiesław Pióro, wiceprzewodniczący Komisji Wspólnej Samorządu Terytorialnego i Samorządów Gospodarczych dla Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowego Sącza, oraz jej członek Jan Gomółka. Posiedzenie prowadził Paweł Kukla, przewodniczący Komisji, prezes Sądeckiej Izby Gospodarczej

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...