Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Akcja WOPR i Policji nad Jeziorem Rożnowskim: kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

18 sierpnia 2022 r.

Ratownicy z Sądeckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zorganizowali dzisiaj najmłodszych imprezę pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Patronat honorowy nad projektem objął starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Spotkanie odbyło się w siedzibie sądeckiego WOPR w Bartkowej Posadowej.

- Dziękuję wszystkim ratownikom wodnym i policjantom za ich służbę, a także za pracę z dziećmi i młodzieżą – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Oddanie i służba ratowników zasługują na najwyższy szacunek. Dzięki waszej pracy zostało ocalonych od utonięcia wiele osób. To dzięki wam możemy czuć się bezpieczni nad wodą. To bardzo ważne, aby osoby korzystające z kąpieli wiedziały, w jaki sposób mają się zachować i jak zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym.

Prezes sądeckiego WOPR Dariusz Gerhardt podziękował staroście za wsparcie, które w tym roku otrzymał z budżetu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. W sumie, to ponad 50  tysięcy złotych.

Podczas dzisiejszej imprezy, dzieci i młodzież oraz mieszkańcy Sądecczyzny i turyści obejrzeli pokaz sprzętu WOPR i akcję ratowniczą na Jeziorze Rożnowskim. Dla najmłodszych był dmuchany plac zabaw, a dla starszych - pływanie „na bananie”. Atrakcje przygotowali również policjanci m.in. z Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region IPA Limanowa - współorganizatorzy akcji.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...